jjj123456789

Je na semaforech žlutá nebo oranžová?

Nejlepší odpověď
anonym

Podle prováděcí vyhlášky 30/2001 Sb., hlava II, §24 je to žlutá (ovšem není definována např. RGB..)
😉

Další odpovědi
marci1

Je to oranžová. Policisté rozlišují barvy čtyři : zelenou, červenou, oranžovou a vypnutou. 🙂
Doplňuji:
Tak je to asi žlutá, ale mě to připadá stejně jako oranžová. Hlavní je červená a zelená. 🙂

cochee

Jestli se nepletu, v angličtině tu barvu nazývají amber, tedy jantarová, ale amber je i synonymum pro žlutá (možná nějaký konkrétní odstín, nepátral jsem). Ať tak či tak, viz mowla.
Doplňuji:
Před nějakou dobou jsem viděl na jedné křižovatce „žlutou“ s tak intenzivním zabarvením, že to bylo jen o chlup světlejší než nad ní visící červená. Jestli to sklo barví zlatem, jak se barvívalo, tak sklářům pořádně ujela ruka 🙂 každopádně dneska, když mění semafory za nové, už tam mívají LED.

štamgast

Já by řekl že oranžová jakožto blízký odstín červené.

cukrar

Ve všech předpisech se píše o žlutém světle, bez toho jak jí kdo vidí.

Takže ŽLUTÁ.