Putin

Je na pólech rychlejší čas než na rovníku?

Podle Einsteinovi teorie – čas ubíhá pomaleji pokud se pohybujeme, než když jsme na místě; je pravda, že jelikož body na rovníku se pohybují rychleji, tak tam tedy čas ubíhá pomaleji? (za případné chyby se omlouvám)

Nejlepší odpověď
gecco

  1. Einsteinova teorie (v tomto kontextu už ověřena praktickými pokusy) se týká rozdílných vztažných soustav (Země je v tomto kontextu jednou soustavou)
  2. Einsteinova teorie se týká rychlostí blízkých rychlosti světla (c≈3.108 m/s) – jaká je obvodová rychlost Země na rovníku?

😉

Další odpovědi
JanRadovan

Čas tam ubývá stejně jako na rovníku. Einsteinova teorie relativity (speciální) mluví o vysokých rychlostech – větších než je rychlost světla. Takže s póly Země to nemá co dělat.

honza19hk

Einstein by tě kopnul někam. kde jsi na to přišel?? čas na zemi ubíhá stejně.
Čas se mění pouze při rychlostí blízké rychlosti světla nebo při extrémní gravitaci-např. černá díra.

gecco

JanRadovan → sorry, ale rychlost světla je podle Einsteina limitní (maximální možná)…
😉

Pepa25

No jasně, fuj a já to opalcoval …