dudu

Je můj níže uvedený záměr smysluplný?

Opět bohužel musím konstatovat, že téměř tradičně se ke mě slovutná společnost UPC zachovala nekorektně a proto běží reklamační řízení.
O jeho výsledku si však nedělám valné iluze a tudíž bych je rád alespoň podusil, přičemž moje představa je následující:

  • bydlíme ve čtvrtém patře o dvou bytech s chodbou, kde je od doby kolaudace umístěna rozvodná skříň kabelové televize. Původně šlo o dům bytového družstva, ale již téměř deset let je celý barák majetkem společenstva vlastníků,
  • uvažuji udeřit na UPC v tom smyslu, že kabelovka měla nové vlastníky požádat o souhlas k dalšímu uplatňování břemene na soukromém majetku a také nabídnout určité odškodnění ve formě věcné služby nebo nájmu.

Soused ani moje maličkost nemíníme takto zbohatnout, ale jsme ve shodě, že když se do lesa zavolá blbě, měl by ihned přijít naštvaný hajný.
Děkuji za vaše názory obecného charakteru a především vyjádření znalců práva.

Nejlepší odpověď
arygnoc

moc právu nerozumiem, ale nekupovali ste dom od družstva už s týmto vecným bremenom (alebo ako bola inštalácia rozvodov nazvaná)?
súčasťou dokumentácie by mala byť i zmluva v ktorej je definovaná doba „vecného bremena“ (aspoň to logicky predpkladám) – tak by ste asi mali preštudovať zmluvy a potom sa skúsiť obuť do upc.

ale držím palce.

;-Q

Další odpovědi
Pepa25

Ne.

  • Dům není majetkem společenství vlastníků, ale je ve společném vlastnictví majitelů bytů
  • Zcela jistě existuje smlouva s UPC o instalaci rozvodné skříně, která řeší i budoucnost

zjentek

není smysluplný ze dvou důvodu:

  1. „podusil“
  2. ;OOO

..já bych do toho šel, vyjádření znalců práva zde jistě pomůže ;)

gagaga

dudu, ja jen " lidsky " , ne pravnicky..
ale : kdyz jste si jisty, ze jste v pravu, tak vyckejte jak skonci reklamace , a kdyz nebudete spokojen, jdete si za pravnikem, a reste jen a jen tu reklamaci..
nekujte se sousedem " pomstychtive " pikle, to by vam do budoucna neprineslo nic dobreho..
predpokladam, ze kdyz byste byli s UPC spokojeni, tak by vas to ani nenapadlo ..
:(

  • iv-

dudu

Děkuji za radu a plně Vám dával za pravdu. Jen pro informaci, že by tento nástroj mohl být v krajním případě účinný, doplňuji následující:

  • dům byl v rámci družstevní výstavby dokončen v roce 1973 a cca před 10-ti léty privatizován. Podle konsultace s pamětníkem a dnes předsedou SBD, skutečně po celou dobu mezi majiteli a UPC žádné smluvní ujednání ani uvalené břemeno neexistuje.

gagaga

ja Vas chapu dudu,
nastve to,
ale nenechte se nejak " zatahnout " do stejneho chovani jako maji oni..
verim, ze tu reklamaci vyresite v oboustrannou spokojenost..

me slo o to, ze to tam uzmate trebas ty jejich kably kolik let, a ze ted by to stejne bylo jako " ucelovy " .., jako takova " pomsta " :)) , a ze by vam to vsem vzalo strasn eenergie, a tak..
a stejne se mi to nejak nezda, ze by to takhle meli po cele CR , neosetrene..
vzdyt je to velka, znama spolecnost, ty tam majiurcite i sve pravniky na smlouvy, a reseni problemu ..nekde bude " hacek "..
zkuste to po dobrem :))
ja na svy kluky nikdy nervala..vzdycky, kdyz kriceli, tak jsem zacala septat..a oni, aby me slyseli, ( vetsinou jsme zacala vypravet o nejakem vylete , co planuji ) , tak museli ztichnout.., a byl klid :))
tak mi jsme cely zivot " provyletovali " :)
a takhle to mam v planu delat v budoucnu i se svymi vnoucaty
( jako vy ) :p
zatim..
a urcite mi pak pres an. dejte vedet, jak to dopadlo..
verim , ze dobre..

  • iv-