Avatar uživatele
bolak

Je možný se pojistit proti výpovědi v práci?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? redy, gagaga před 3754 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Ano, dá se pojistit a to tak, že budeš poctivě pracovat, nebudeš mít velké nároky na plat, budeš pracovat nejméně 16 hodin denně včetně víkendu, že .....
Doplňuji:
Bolak – http://www.me­sec.cz/clanky/kde-vam-pojisti-ztratu-zamestnani/
Hamon – tak ty bys vyhodil zaměstnance, který pracuje více hodin za plat průměrné osmi hodinové směny, než dovoluje zákon ?! To já bych tě kopnul do …

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Hamon

Ano, např. v uúvěru je pojištění proti ztrátě zaměstnání jedou ze složek pojištění schopnosti splácet.
barbakan: kdybych měl takového zaměstnance, tak ho vyhodím. Kyž není schopný svou práci odvést v normální pracovní době… :)

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
zjentek

jo- začít dělat něco užitečného pro sebe

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
MK44

Pojistit se lze v podstatě pro případ čehokoli, pokud se najde pojišťovna, která si spočítá, že na tom neprodělá, a uzavře s Tebou smlouvu. Pojištění pro případ ztráty zaměstnání se často sjednává spolu se spotřebním úvěrem. Obecně takové pojištění nebývá pro ty, co ho nejvíce potřebují – tedy pokud nejsi zcela zdráv, nepracuješ nepřetržitě po určitou dobu, máš větší pracovní neschopnost apod., bude takové sjednávání málo perspektivní.

Pozn. Pokud Ti zaměstnavatel dá výpověď za nějaký průšvih, žádná pojišťovna Ti nic nevyplatí …

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ivzez

Pokud vím, tak u nás žádná pojišťovna takové pojištění nenabízí.
Při více než 600.000 nezaměs­tnaných mi to přijde i logické.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
bolak

barbakan: no ano, ale já to myslím jinak, párkrát jsem v televizi zaslech že je možný si pojistit třeba nohu proti zlomenině, že se to dělá např ve fotbale, aby klub nepřišel na mizinu, když by se mu zranil hráč tak že by nemohl celou sezonu hrát a musel by dostávat zaplaceno, tak jestli si člověku může dát podobnou pojistku i proti vyhazovu, že kdyby náhodou firma krachla nebo se snižovaly stavy a on dostal výpověď, tak že by mu pojišťovna vyplatila rentu :)

před 3754 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Finance a podnikání