bolak

Je možný se pojistit proti výpovědi v práci?

Nejlepší odpověď
anonym

Ano, dá se pojistit a to tak, že budeš poctivě pracovat, nebudeš mít velké nároky na plat, budeš pracovat nejméně 16 hodin denně včetně víkendu, že .....
Doplňuji:
Bolak – http://www.me­sec.cz/clanky/kde-vam-pojisti-ztratu-zamestnani/
Hamon – tak ty bys vyhodil zaměstnance, který pracuje více hodin za plat průměrné osmi hodinové směny, než dovoluje zákon ?! To já bych tě kopnul do …

Další odpovědi
Hamon

Ano, např. v uúvěru je pojištění proti ztrátě zaměstnání jedou ze složek pojištění schopnosti splácet.
barbakan: kdybych měl takového zaměstnance, tak ho vyhodím. Kyž není schopný svou práci odvést v normální pracovní době… :)

zjentek

jo- začít dělat něco užitečného pro sebe

MK44

Pojistit se lze v podstatě pro případ čehokoli, pokud se najde pojišťovna, která si spočítá, že na tom neprodělá, a uzavře s Tebou smlouvu. Pojištění pro případ ztráty zaměstnání se často sjednává spolu se spotřebním úvěrem. Obecně takové pojištění nebývá pro ty, co ho nejvíce potřebují – tedy pokud nejsi zcela zdráv, nepracuješ nepřetržitě po určitou dobu, máš větší pracovní neschopnost apod., bude takové sjednávání málo perspektivní.

Pozn. Pokud Ti zaměstnavatel dá výpověď za nějaký průšvih, žádná pojišťovna Ti nic nevyplatí …

ivzez

Pokud vím, tak u nás žádná pojišťovna takové pojištění nenabízí.
Při více než 600.000 nezaměs­tnaných mi to přijde i logické.

bolak

barbakan: no ano, ale já to myslím jinak, párkrát jsem v televizi zaslech že je možný si pojistit třeba nohu proti zlomenině, že se to dělá např ve fotbale, aby klub nepřišel na mizinu, když by se mu zranil hráč tak že by nemohl celou sezonu hrát a musel by dostávat zaplaceno, tak jestli si člověku může dát podobnou pojistku i proti vyhazovu, že kdyby náhodou firma krachla nebo se snižovaly stavy a on dostal výpověď, tak že by mu pojišťovna vyplatila rentu :)