Avatar uživatele
zjentek

je možný podle řeči těla jednoznačně určit duševní stav?

Doplňuji:
ano, člověk je dobrej mystifikátor ..ale co třeba u zvířat?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? marci1 před 3413 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Nevíteto?

Ne 🙂

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
marci1

Samozřejmě, že to nelze. Obecně člověka, který má psychické problémy, jeho duševní stav není úplně v pořádku, poznáme podle "povadlého“ výrazu obličeje, daného sníženým napětím mimických svalů – dotyčný se většinou ani neusmívá, ani nemračí. Často je málomluvný, má tmavé kruhy pod očima, pokleslá víčka a zpomalené reakce a tudíž i pomalejší řeč těla. 🙂

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
gecco

Ne…
😉
Ten, kdo „řeč těla“ zná, odhadne cca tvou momentální náladu, tvé aktuální hnutí mysli. Pokud tě zná dobře, pak i dost přesně.
Ale duševní stav je něco jiného…

Doplňuji:
Ad Doplnění:
😉
Otázkou je, jak rozpoznat „duševní stav“ u zvířat…
😉
Pokud jde o náladu u zvířat, platí to samé, co jsem napsal výše – náladu pozná(š), velmi přesně ji pozná ten, kdo dané zvíře zná…
Blbě se to poznává u zvířat, která třeba nemají mimiku (např. medvěd), ještě hlř u těch, která se chovají ´furt stejně´…

Upravil/a: gecco

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Jasně, já když mám nervy, chodím sem tam, když mě někdo naštve „online“, stavím se k němu čelem tak na půl metru daleko a chci o tom informace, je to hrozně nepříjemný, to já vim, proto to dělám 🙂 Nebo v čekárně u lékaře pořád kroutím s prstýnkem na ruce a navíc jsem si všimla, že zrovna v té chvíli začínám být hodně ospalá. Nebo vidím na zastávce autobusu člověka, co pořád kouká na hodinky, nebo taky chodí sem tam, jako já, tak mi je jasný, že je nervní. Nebo když je někdo smutný, kouká do jednoho bodu, i když s ním mluvíš atd…Nevím, jestli je to to, cos chtěl přesně vědět.
Doplňuji:
Tady jsou prosím nervozní spíš všichni ostatní 🙂
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=7GkZFBmBYSM

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Magix.cz

Tomu věřím. Určitě jsou odborníci-doktoři s dlouholetou praxí, kteří to poznají.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek