Pavel1212

Je možný oheň bez přítomnosti kyslíku?

Nejlepší odpověď
rudolf.th

Ano. Je možný oheň i bez přítomnosti kyslíku, za přítomnosti jiného okysličovadla než kyslík. Ve fluoru všechno hoří mnohem lépe než v kyslíku.

Kromě toho některé silně elektropozitívne kovy dokáží hořet i s jiným plynem jako s kyslíkem, např. hořčík hoří v kysličníku uhličitém, kysličníku dusném, kysličníku siřičitým nebo chloru, vodík také i v chloru.

Doplňuji:
Ještě bych poznamenal, že plamen lze „vyrobit“ i bez ohně a kyslíku. Např. pokud se uvede plyn do plazmatického stavu, tak také vypadá jako plamen (viz. plazmové řezací hořáky).

Další odpovědi
www

Hoření=okysli­čování. Bez kyslíku nelze.

hanulka11

zkus zapálit v kamnech a nemít komín – nebo ho ucpat co se bude asi dít??????