zjentek

Je možný, abych byl Buddha?

po důkladném studiu dokumentů jsem zjistil, že myslím a konám jako on, tedy jsem on ..nebo né?
Doplňuji:
B4R: no právě! Chytrej věří, v co vidí, ale my to s Buddhou máme naopak ..už jsi viděl, aby chytrej člověk odešel z luxusu paláce do bezdomoví a baštil jedno zrnko rejže denně?

Nejlepší odpověď
annas

Musíte si ještě počkat. 🙂 Třeba až v příštích životech.

Nemůžete totiž splnit jednu z podmínek – slib před posledním žijícím sammá -sambuddhou ( Siddharttha Gótama). Příští buddha se objeví až v daleké budoucnosti

Které podmínky je třeba splnit, abyste se dal cestou buddhisnu v daleké budoucnosti?

Odpovězte si sám.:
Muste í být člověk, musíte být muž (to splňujete).
Musíte být schopen dosáhnout osvícení v současném životě (tj. v životě, kdy skládá slib bódhisatty),
Musíte učinit slib v přítomnosti žijícího buddhy (tj. sammá-sambuddhy).
Musíte se zříci běžného (tj. světského) života.
Muste mít rozvinuté nadpřirozené schopnosti.
Musteí být schopen obětovat svůj vlastní život.
Musíte mít velké nadšení.
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/B%C3%B3dh­isattva
--

Máte pocity , ale je rozdíl něco mít, nebo být.

Další odpovědi
marci1

Buddha byl osvícený, ale Ty si tak leda osvícený žárovkou z lustru. Ale můžeš se cítit kým chceš. 🙂

zzzzz

Co možný, ono je to jistý. Seš Buddha!!!
😁

dudu

Proč ne, v Bohnicích už máme dva.

led

„Je nebezpečné dotýkat se hvězd
na zem spadlých…“
Myšlení a konání jako jiný, ještě neznamená, že jím jsi.
Jenom se mu chceš podobat, nebo rovnat.
Ve zmysle reinkarnace Budha dnes může mít i podobu brouka, nejenom tvoji.
Nech brouka žít…

PS. mnoho chytřích lidí odešlo z domova plného hojnosti do bezdomovectví, nekteří dobrovolně a nekteří z donucení…

www

Ty a Buddha?
Ovšemže a nejen to ! Ty můžeš být čímkoliv 😁
Doplňuji:
Kdysi jsem potkával jednoho v teplácích s jetelem na hlavě a byl přesvědčen, že je pánbuch, všichni mu říkali jasně Kódl a on se i tak úspěšně propracoval do důchodu 😁
Nevidím v tom proto žádný problém, možné je vše.

jjj123456789

Buddha nemluvil po pražsky.

Beer4Real

Můžeš být všechno a vším, ale nikdy se nestaneš chytrým člověkem.

anonym

Buddha jsi splnil již svůj ůkol na této planetě, a již je v jiné astrální dimenzi, daleko vyšší, sem na zem se již nevrátí,takže ty nejsi.Můžeš však dosáhnout stavu-budha-osvícení-čistoty jako on,protože i on měl lidské tělo.

zjentek

led: no právěže se NECHCI podobat nebo rovnat ..to samo! Chápeš?

zjentek

led, říká se bezdomoví ..bezdomovectví je teda úplně něco jinýho ..ask annas

led

konečne ma niekto nachytal na neznalosti českého jazyka

zjentek

zzzzz: vidím, že máš širokou intuici

zjentek

marci1: tak brutální odpověď od tak křehké dámy jsem nečekal :)
..a čím byl osvícenej budha, když né žárovkou? Bódhi je jako ze sluníčka, nebo jak?

zjentek

annas: já nic nemám ..takže někdo jsem?

zjentek

dudu: jestli ty dva správně chápeš, tak jste tam pak Buddhové tři, protože i vzdělaný člověk, žijící v luxusu může bejt klidně Buddhou jako oni ..ovšem nesmí bejt na ten svůj specifickej způsob života pyšnej, aby nebyl marnej blázen, dozorující ty Duddhy

dudu

drahý zjenteku, než opět začneš kolem sebe šiřit tu svoji ideologii, přečti si prosím odpověď paní Annas. Osobně se nemohu zbavit dojmu, že za ty projevy pýchy, zpupnosti a nadutosti asi ani nemůžeš.
Věz, že je ti mě tak trochu líto.

zjentek

..takže teď už jako podle tebe zase Buddha nejsem, jó? Je fakt, že za tvé projevy skutečně nemohu ..ale protože nejsem ontola, nýbrž znejtek budha, tak souhlasím s tvou poslední větou- je to pravda a každej Buddha by ti takto pomohl, aniž by tě zavrhl ..to my neděláme :)

zjentek

..takže se, dudu, zbrkle neomlouvejte ..jste přirozenou reakcí Nebuddhy na Buddhu