bolak

Je možný aby si učitel nevzpomněl na svého žáka?

Je možný, aby učitel zapomněl na svého žáka, aby si ho vůbec nepamatoval? Já chápu že teoreticky to asi možný bude, přeci jenom žák má těch učitelů za život jen pár a naproti tomu učiteli se vytřídá x tříd a v nich stovky dětí, na druhou stranu ta osoba viděla ty děti 5× do týdne po 4 dlouhý roky, to se jen tak zapoměnout nedá, ale zase na první stranu :) já si taky nepamatuju spolužáky z první třídy, vzpomněl bych si maximálně tak asi na pět z nich, a to víceméně jenom proto, že se s nima doteď stýkám, takže se ptám, je to možný, aby učitel vůbec nevěděl o koho jde, napamatoval si jméno, příjmení a dokonce ani tvář?

PS: Máme tu dvě učitelky, tak doufám že přispějou obě :)

Nejlepší odpověď
annas

Jak kdo a jak kdy. Na naší škole vstoupil do historie jeden učitel, který si pamatoval, kdo v které lavici seděl, do které třídy chodil. Při setkání vždy začínal: „Aha, to jsi ty, seděl(a) jsi v roce … ve čtvrté lavici… atd.“ Bylo to obdivuhodné. Občas se sice zmýlil, ale s přibývajícím věkem měl na to právo. S nikým podobným jsem se nesetkala.

Je třeba si uvědomit, kolik jmen, obličejů studentů „prošlo rukama“ učitelů. Také záleží na předmětu, tj.,kolik hodin se ve třídě učitel objevoval, zda je učil rok či víc. Jako třídní si studenty zpravidla pamatuji, i když některé příjmení vypadne. Sice připouštím, že i občas paměť na obličeje selže. Při setkáním s absolventy po x letech jsem překvapená, jak se někteří či některé změnili. Musí se připomenout. Teď jsem si vybavila poslední třídu a vidím před sebou tváře studentů v laviciích …

Větší problém nastává u studentů dálkového studia. Občas se někdo přihlásí. Nedávno jsem šla zamyšlená, když v tu chvlíli na mě někdo zavolal. Obličej jsem si pamatovala, věděla, že šlo o výbornou studentku, ale … Začaly jsme s neutrálně bavit, najednou mně blesklo …

Dále si uvědomuji, že se k učitelům víc hlásí studenti, kteří měli kázeňské či prospěchové problémy. Že by věkem zmoudřeli a uvědomili si své chyby … ?

Stejně tak je to se spolužáky. Na posledním srazu jsem dostali jmenovky, abychom se nemuseli ptát, kdo je kdo. Někteří či spíš některé se opravdu vzhledově změnili…

Další odpovědi
Bedy

Pokud je to učitel/ka na prvním stupni ZŠ, tak tam se snad úplně nezapomíná.
Pokud je to ale z 2. stupně ZŠ nebo střední, tak tam se to stát může. Toho žáka učitel viděl třeba jen 2× týdně (předměty s dvouhodinovou dotací týdně jsou třeba chemie, fyzika, zeměpis, dějepis, apod.)

frankie89

Jo to se stává úplně běžně, já jsem ze střední 3 roky a moje třídní si mě nepamatuje a to jsem byla poměrně památné dítě, protože většinou jsem stála za každým průserem. 😁 teď vyvstává otázka zda si mě nepamatuje, protože radši nechce.

iceT

Jeden náš učitel zapoměl na celou naši třídu,když nepřišel na hodinu.:-)
Ale na to se neptáš,myslím zapomenout se dá snadno,když ten žák nedělá žádné průsery a je celkem průměrným žákem nevybočujícím ze stáda jiných průměrných.Potkala jsem jednou jednou bývalého mistra ze střední,taky si mě nepamatoval,ani když jsem řekla jméno,dost jsem se za těch asi deset let změnila,však on taky,a jestli mu rukama prošly stovky žáků,tak se není co divit.

bolak

Zajímá mě jak třídní učitel, tak i tyhlencty zbytkový předměty, jak říká Bedy. A pokud někdo zažil, že by pozdravil učitele a ten si ho nepamatoval, tak doufám že se nebude stydět a podělí se :)

PS: Bodovat budu až dodatečně.