Je možnost požádat o prominutí soudních výloh po splacení dluhu?

dlužná častka je 1350,– kč a soudní výlohy 8 520,–
Přišel mi platební rozkaz.Jak na to??

Nejlepší odpověď
anonym

ano to je bohužel běžná praxe, pokud vznikne v platbě takové prodlení že už se vymáháním zabývá soud, je nutné práci soudu zaplatit … pokud například nezaplatíte v tramvaji pokutu 500,– za tři měsíce je z toho spolu se soudními výlohami 8 000,– . To není neobvyklé.

netuším zda lze žádat o prominutí výloh i poté co jste uznala dlužnou částku a zaplatila ji, leda snad množstevní slevu 🙂

sám jsem zvědavý co se tu dozvíme

Další odpovědi
standa

Musíte zaplatit nejméně 9.870 Kč a nejspíš i předepsané úroky z prodlení.

Samozřejmě, že veřitele můžete požádat, aby vám ´něco´ prominul, ale nejspíš vám promine jen úroky z prodlení, protože ty zmiňované ´soudní výlohy´ nejdou do kapsy věřiteli, nýbrž jeho advokátovi či soudu.

Takže bohužel ☹

musak

Musíte na platební rozkaz v řádném termínu podat odpor.Termín je vždy 15 dní.

jenniferkone

Příspěvek smazán administrátorem.