aruallaf

Je možno zmrazit vodu roztaveným kovem??

Nejlepší odpověď
Drap

je to možné. Rtutí

Další odpovědi
cochee

Jakýmkoliv kovem, který má bod tání níže než 0°C, čím níže, tím snadněji. Kromě Drapem zmíněné rtuti mě napadá ještě galinstan.
Doplňuji:
Kelt: galinstan si vygoogluj, je to směs gallia, india a cínu, používá se jako náhrada např. za rtuť do teploměrů. Teplota tání –19°C.

Kelt

Musí být splněna kalorimetrická rovnice, teplo přijaté je rovno uvolněnému teplu. Záleží tedy na fyzikálních hodnotách, skupenském a měrném teplu daného kovu, slitiny teplotě množství. Galium má bod tání cca 30 ° C, takže galium asi ne, možná jeho slitiny, které mají b.t. pod 10 °Cl. Z odpovědi cochee galinstan jsem trochu mimo. U galia existuje galitan. Navíc galium může být kapalné i za teploty pod 0 °C, tuhne až v prostředí kapalného dusíku. Samozřejmě že záleží na tom, aby daný kov, s vodou nereagoval.