jarzal

je možno uvžovat o prmlčení odpovědnosti (3 roky) za ručení k půjčce uČSOB?

v roce 2004 si manžel půjčil peníze na podnikání. Jako ručitelka jsem byla já. Jsme 2 roky rozvedeni. Nyní mne kontaktovala exekutorská kancelář s tím ze půjčka není uhrazena a bývalý manžel není k dohledání.
Vím kde bydlí a co dělá.

Nejlepší odpověď
Drap

Uvažovat o tom lze, ale platné to nic není, pokud půjčka není uhrazena. Pokud ji nezaplatí ručitel, zaplatí ji ten co ručil.

Další odpovědi
ivzez

Sdělte exekutorovi vše,
podle čeho může dlužníka dohledat.

K dluhu:
Exekutor má pravděpodobně k dispozici soudní příkaz,
jímž se lhůta promlčení prodloužila na 10 let.

Doporučuji jednat rychle,
abyste předešla návštěvě exekutora.