Avatar uživatele
Jiří Bohumil

Je možno odblokovat tablet (mobil) s Androidem, aniž bych potom musel vše nově do tabletu instalovat?

Bohužel, opět ty „zatracené“ vnučky. Po opravě tabletu, kdy vylomily USB micro a já nabíjení vyřešil „kulantně“ napojením přes jiný konektor, neboť vpájení originálu se mi nepodařilo, jsem jej s radostí předal. Pak jsem se ale opět namích, protože jsem zjistil, že vnučka zapomněla gesto, kterým měla tablet zabezpečen. A tak mám dva dotazy. Za prvé, je možno, jiným způsobem než přes „Android systém recovery“ (jehož použití jsem byl nucen se naučit již k vůli předchozím problémům s tímto tabletem i s jejich mobily), kdy přijdu o všechna data, tablet odblokovat?
A druhý dotaz, kolikrát je možno zadat vadné gesto (nebo heslo), aby se toto zařízení nezablokovalo nějak trvale. A kdyby k tomu došlo, pomůže i pak „Recovery“? Myslím si, že by mělo. Teď mi to, po zadání 10 x zadání vadného gesta řeklo, že mám zadání opakovat po 30 ti sekundách. Ale mám obavy, aby po několikerém opakování i v tomto intervalu nedošlo k nějakému trvalému bloku. Jako když vám na př. při zadání vadného PINu 3 x bankomat „sežere“ kartu. Dotaz kladu, abych si případně mohl ušetřit čas s opětným nastavováním.
Pro případnou potřebu uvádím, že je instalován Android 4.2.2 Jelly Bean. Za reakce děkuji.

Doplňuji 21.1.2017.
Vzhledem k tomu, že mi zatím nikdo neodpověděl, šel jsem tedy na to přes ten „Android recovery system“. Vše jsem vymazal, ale „nastavení“ se mi stáhlo zpět, po reinstalaci do továrního nastavení, z účtu Google. Takže s tím celkem nebyla žádná práce. Pouze je nutno doinstalovat používané aplikace z Googl Playe, ale to už si vnučky provedou samy. Uvádím toto pro případ, že by někdo řešil podobný problém.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? Arne1, gecco, nyjono před 2650 dny Sledovat Nahlásit



Otázka ještě nemá žádnou odpověď.



Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek