jaza

Je možné zrušit kolaudační rozhodnut?

Lze zrušit kolaudační rozhodnutí z r. 1985? Byl zkolaudován dvojdomek, nyní, i přes jasně doložitelné doklady se jeden majitel domáhá zrušení s tím, že se jedná o 1 dům.

Nejlepší odpověď
anonym

Pokud se někdo ptá znovu na totéž téma, je to jen skleróza nebo obyčejná nekázeň?
viz zdroj:

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/promlceci-lhuta-29

Další odpovědi
anonym

Nepochybuji, že se dotyčný míní domáhat rozhodnutí, že v souladu se stavebním zákonem jde o část domu, která je v jeho vlastnictví a jde mu o to, aby docílil verdiktu, že mu patří celý domek, protože teď dospěl k závěru, že o dvojdomek vlastně nejde.
Nebude to tak jednoduché, jak si to dotyčný představuje. Bude muset dodatečně napadnout kolaudační rozhodnutí. Napadnout rozhodnutí z roku 1985, to je dost legrační představa. Potom bude třeba zřejmě podat žalobu a v ní uvést, jaká majetková práva si dotyčný na základě svého momentálního snažení nárokuje. A tady bude další kámen úrazu – zápis v listu vlastnictví.
Takže vůbec si nedokážu představit, co si dotyčný myslí, že svým jednáním docílí. Snažila bych se to v klidu zjistit a až budete mít jasno, nahlaste ho na úřad (městský nebo obecní) kvůli snaze o narušování vlastnických práv a sousedských vztahů. K tomuto by se měl vyjádřit i zmíněný stavební úřad a věřím tomu, že ten už si s dotyčným nespokojencem poradí.