Je možné zrušit globálně vlastnictví a peníze?

Podívejte se na mravence zde nejsou peníze ani vlastnictví takže by to teoreticky šlo, vše je jenom o recyklaci ideologie na zásadně nový systém kde není vlastnictví a peníze. Vše by ovládala elektronika a každý by plnil pokyny co by mu elektronika určila ten kdo by dělal problémy musel by opustit civilizaci a žít nahý v pralese jako zvíře.

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
mosoj

Ne

To co tady naznačuješ je diktatura. Jinak mravenci mají společné vlastnictví tedy socialismus. O to se snažili již husité, kteří šli tak daleko, že společně vlastnily i ženy. Jak by se ti to líbilo ?
Vlastnit něco, je již snad v genomu člověka. Nevím jak mravenci, ale již malé dítě bez jakýchkoliv zkušeností k sobě hrne hračky a naznačuje že jsou jeho.

Další odpovědi
tom004

Nevím

Divné otázky,divné názory.Jsem spokojen s tím jak to je.Vůbec se mi nelíbí představa,že by mne úplně ovládala nějaká elektronika.Sta­čí,že mne někdy ovládá ta,u které teď sedím a píši tuto „divnou“ odpověď. Stačí,že děti neznají „kupecké počty“,í/ý je jim jedno,neumí se vyjadřovat (nečtou),a mohl bych pokračovat.Asi bych dobrovolně volil ten prales.Myslím,že by nám občas nezaškodil.

anonym

Ano

Teoreticky vzato by to šlo. Komunismus přece s touto myšlenkou pracoval.Vycházel z toho, že každý si vezme ze společného jen to, co skutečně potřebuje. Také se zkoušelo nechávat na veřejných místech třeba toaletní papír a očekávalo se, že kdo si hpo vezme, tak do pokladničky vloží příslušný obnos. Udělal to málokdo.
Ovšem, to je utopie, protože člověk je tvor shraňovačný, závistivý, lakomý, mamonářský, skrblický, nenasytný, egoistický atd.
Obávám, se, že v dnešním světě byste s tou elektronikou neuspěl. Nejspíš by ji někdo ukradl proto, že by se mu „doma mohla hodit“, nebo proto, že některé ze součástek by mohly být z drahých kovů a ty jde přece výhodně „střelit do kovoštrotu“. Ta elektronika by musela být pod takovým napětím, že v případě, že by někdo sáhnul, kam neměl, tak by mu to alespoň urazilo ruku. Pak by to možná fungovalo.
Posílat některé jedince do pralesa by nebylo účinné, protože by tam nejspíše ušili komplot, jak obelstít „ty hodné“ i „tu důmyslnou elektroniku“ a zmocnili by se jí násilím. To by bylo lepší nechat je „zajít hlady v hladomorně“, a to rize z výchovných důvodů.
Jistou formou zrušení vlastnictví bylo znárodnění za socializmu a rušení peněz – to souviselo s měnou. Tohle všechno už naše historie zná.
Z praktického hlediska se domnívám, že globální zrušení vlastnictví a peněz by bylo možné jen za předpokladu, že by lidská rasa tak rychle psychicky dospěla, že by zjistila, že je to zbytečnost. Nebo že by přišla tak obrovská katastrofa, že by lidstvo natolik zdecimovala, že by se lidé spolu nebyli schopni domluvit, možná ani stýkat. Potom aspoň na nějaký čas by to možná zafungovalo.
S dnešními lidmi v dnešním světě ani náhodou!

terry

Ne

A ty myslíš, že ano?????

mrblackwell

Ano

Takový dostatečně velký asteroid by globálně svým dopadem na naši planetu dokázal zrušit peníze i vlastnictví. :o)

arygnoc

Nevím

Predchádzajúci pokus nevyšiel (socializmus, komunizmus).
Prebiehajúci pokus má zatiaľ úspešný priebeh – ľudia postupne prichádzajú o peniaze i majetky (a ilúzie). Ako to dopadne , uvidíme.

dudu

Ne

Vymýšlíte blbosti, při zbožových obchodech se neuvolňují zdroje, které by mohli užít tělesně slabí a staří lidé. Dnes se jim říká daně. Balancujete mezi diktaturou a prvobytně-pospolnou společností. Asi byste se cítil nejlépe mezi lovci mamutů.

Kohut57

Ano

Že se obloukem vracíme do prvobytně-pospolné společnosti je dnes už zcela zřejmé. Je to jen otázka času a různých možných kroků , jak tam dospějeme. Téměř VŠE zničující válkou, nebo ideologicky na základě Islámu a komunismu, biologickými katastrofami, nebo mírovým vývojem přes jednu světovou měnu až ke zrušení bankovního systému a peněz jako takových. Globální kapitalismus je vrcholná a zároveň krátká a poslední fáze kapitalismu, my všichni se jejího konce brzy dožijeme. Proto nemá cenu ani přespříliš hrabat, o vše byste za chvíli přišli. Raději si užívejte života , zdravě a kvalitně. Jsou ještě pořád dobré časy. Když se podíváte zpět, kdo se narodil až po válce, mohl a může prožít vyjímečně poklidný život. Nikdy dříve to tak nebylo a dlouhodobě v budoucnu ani nebude.