Je možné zmenšit fyzickou velikost průměrného člověka?

Podívejme se na konzumní produkty jak se zmenšují, dříve zde byli jenom veliké hodiny ve věži, co měli závaží která je poháněly, potom přišli kukačky, které měli také závaží, dneska zde jsou mobilní telefony ve kterých jsou hodiny, nebo máme stolní hodiny na baterku, co si umí sami nastavit správný čas a při změně na letní čas se sami seřídí.

Nebo se podívejme na počítače, za mého mládí (1953) byl počítač tak veliký že potřeboval velikou místnost, dnešní průměrný mobilní telefon má mnohem větší početní a paměťový výkon, než starý počítač co zabíral celou místnost!

Nejmodernější průměrné počítače vypadají jako větší zapalovač, (https://goo.gl/wZtS5A) a nejsou ani drahé (2379 Kč) spotřeba elektřiny je zde jako u mobilního telefonu!

Pokud se vše stonásobně zmenšilo, proč by se nemohl člověk fyzicky zmenšit stonásobně, místo velikosti 200 cm by člověk měřil na výšku 2 cm, není to nějak nový nápad, pohádky jsou už mnoho století plné malých lidí o velikosti 2 cm, populárnější ale bývají bohužel většinou obři, ostatně existují i velmi malé opice, takže geneticky zmenšení by bylo možné.

Představte si kilo rýže, které by dokázalo nasytit na celý den tisíc pracujících lidí v Číně, je třeba škrtat náklady na; jídlo, oblečení, benzín, elektřinu, dopravu, drogy, atd. malý člověk bude mít i malé nároky!

Nejlepší odpověď
Kepler

To je geniální nápad

Kristepane, tak tohle nemá konkurenci! Co z tebe ještě vyleze?

Další odpovědi
Drap

To je geniální nápad

Všechny tvé ankety jsou geniální. Pokud ovšem za genialitu považujeme že jsou neuplné, zmatené, nic neříkající a vždy chybí kolonka pro jiný názor.
Pokud by byl člověk menší, nedosáhl by na splachovadlo.

prezdivkomat

Ne

Nemyslím si, že by existoval způsob jak „zmenšovat“ nebo „zvětšovat“ pouze a jen „ty“, kteří s tím souhlasí …

Nebo „věci“ např. jídlo, pití, zvířata, rostliny a pod. – „věci“ :jakým způsobem „vyjádří“ svůj souhlas nebo nesouhlas s „úpravou“ své velikosti ?

Kdo „rozhodne“ a „jakým právem“ o tom kdo bude a nebo nebude „změněn“ ?

Pokud se „zmenší“ živočichové tak jídlo a pití se bude „produkovat“ v původní velikosti ?

Nebo se „živočichové“ nezmenší" a „naopak“ se zvětší „jídlo a pití“ ?

A co pokud bude někdo kdo nechce být zmenšen ani zvětšen a pod. a ten nebude chtít „konzumovat“ zmenšené nebo zvětšené „potraviny a pití“?

Svět zcela jistě nebyl stvořen proto aby se měnila velikost „fauny či flóry“ … pokud by tomu tak bylo tak už od samého počátku by tady „stvořitel, stvořitelé, stvořitelka, stvořitelky“ nechaly „zařízení“ které by toto umožňovalo … pokud zde takové „zařízení“ nebylo „od prvopočátku“ zcela jistě k tomu byl důvod aby tady nebylo … a pokud tady je a nebo existuje kdokoli kdo by takové zařízení chtěl tak jsem právě rozhodl, že konkrétně na mou osobu nebude fungovat …

Mc Merkurion

Ne

… kecáš blbosti: zvýšila se zalidněnost, zvětšila se ozónová díra, zvětšilo se mi oko na fusekly, zvýšily se mrakodrapy, mám pokračovat > jen budha je furt malej (http://www.ma­lybuddha.cz/) …