Petusinka

Je možné zkrátit menstruační cyklus prostřednictvím antikoncepce bez rizika otěhotnění?

Ve čtvrtek 31.ledna bych měla dobrat 21. a tedy poslední tabletku z platíčka. Bohužel jsem dnes odjela na víkend mimo domov a zapomněla jsem tam antikoncepci. Užila jsem tedy pouze 14 tablet. Nevím, jak mám postupovat dále. Je možné tedy přestat prášky brát a doufat, že se mi normálně objeví menstruace a po menstruaci začít brát nové platíčko? Je riziko otěhotnění, když jsem dnes měla nechránění pohlavní styk, ale tabletku jsem si již dnes nevzala (ale předchozích 14 dní jsem je brala poctivě). Moc děkuji za jakékoliv odpovědi :)

Odpovědi
elvan

doporučuji ti jet na lékařskou pohotovost, tam ti poradí, nebo předepíšou léky (zpětně pro zabránění uhnízdění vajíčka), být těhotná, nevědět to a znova experimentovat s antikoncepcí pak může poškodit plod. Každopádně co tak vím z příbalových letáků (ale záleží na hormonech a jejich gramáži v ha) těch 14 dní by mělo být minimum, které to podrží, ale ověř si to u lékaře.

anonym

Je možné spolehlivě nabourat nebo úplně zrušit menstruční cyklus antikoncepcí. Fakta o ní se tají, varování je banalizováno a mazáno. JEN aby nikdo nevěděl, jak je to zrádné!