Je možné zjistit po mnoha letech datum a místo pohřbu?

Nedávno jsme se dověděli, že jeden soused, který v naší ulici kdysi bydlel a pak se odstěhoval do jiného kraje, před mnoha lety už zemřel. Ztratili jsme na sebe kontakt, ale v této situaci bychom mu rádi přinesli na hrob kytičku. Kde je možné zjistit datum a místo pohřbu? Žil ve městě, kde je víc hřbitovů, rodinu neměl. Známe datum narození, jméno a příjmení.

Nejlepší odpověď
Mexx

Bohužel neexistuje žádná centrální databáze zemřelých s místem jejich pohřbení.Pokud chcete zjistit, kde je Váš soused pohřben, musíte kontaktovat příbuzné a tuto informaci zjistit od nich.Zkuste zavolat na provozovatele hřbitovů, což bývá ve většině případů obec nebo magistrát města a od nich zjistit, kdo pro ně vede evidenci pohřbených na jednotlivých hřbitovech.Taky by nebyla marná matrika, ale pokud byl Váš soused zpopelněn, pravděpodobně se dozvíte jen datum, ale není povinné uvádět i místo, kam byla urna uložena.

Další odpovědi
alenka901

ZEPTALA BYCH SE NA MATRICE TAM BY MELI PORADIT

Dandi

Obraťte se na tamní obecní úřad. Určitě se Vám pokusí vyjít vstříc.

Attack-design

jedině pátrat přes příbuzné a známe, eventuelně poštu pro tebe ale mrtvého vám asi nebudou hledat