Shaohao

Je možné získávat energii z měsíce?

konkrétně z oběhu měsíce kolem země? kolik energie/průlet? případně jakým způsobem by se energie získavala. Odkaz na obrázek s myšlenkou: http://ctrlv.cz/shot­s/2015/04/25/dt8D­.png
Doplňuji:
jde mi o pohyb měsíce jako takovýho, prostě jestli lze z tak velké pohybyjící se hmoty vytěžit nějakou energii…

Nejlepší odpověď
Lamalam

Co třeba přílivové elektrárny? Ty využívají energii Měsíce.

Další odpovědi
setapouch

Ne, mesic je kalendarni jexnotka. Snad leda, ze v jarnich mesicich se clovek citi energictejsi nez v zimnich.

Děda Louda

Já získávám energii z měsíce na měsíc. V takovém intervalu mi totiž chodí důchod.

lexx

Ne a i kdyby: energetická lobby parazitních vyžírků to zatrhne one-two…

znameniRyby

No, odpověď máš blízko, sám jsi na ni upozornil. Ano měsíc má pohybovou energii. Tak se logicky zamysli, jak asi tuto energii uvolnit. (Ne vytěžit).
Není to tak těžké se trošku zamyslet ne? 🙂 Netuším, co ten obrázek ukazuje. O jaký sběr energie při průletu jde.

Pepa25

„Sběr energie při průletu“ – jak by to mělo fungovat? 😉 I Země obíhá – kolem Slunce – a je to pěkný fičák – 30 km/s, skoro třicetkrát rychleji, než Měsíc kolem Země a odpadaá nutnost dopravovat energii na Zemi …