janek66

Je možné že výměna kotle etážového topení za krbová kamna sníží vlhkost vzduchu v bytě?Jde o umístění v kuchyni.

Jde o dvoupokojový byt, dveře mezi pokoji jsou celý den otevřeny a v ložnici proti loňské zimě je vlhkost o 15–20 procent menší.Nic jiného se nedělalo a teplota v ložnici je stejná jako vloni.

Nejlepší odpověď
mosoj

Opravuji svoji předchozí odpověď.
Tak jsem o tom přemýšlel a podle mně to možné je !

Krbová kamna ke svému spalování potřebují vzduch . Ten nasávají z místnosti ( nasávají tedy ten vlhký vzduch). Vlhkost obsažená v tomto vzduchu odejde spolu se spalinami komínem. Tímto se v místnosti snižuje vlhkost, která je zde produkována pobytem člověka či jeho činností. Do místnosti je potom nasáván vzduch o nižší relativní vlhkosti.

Další odpovědi
cukrar

Janku, to je naprosto normální, že se sníží vlhkost v bytě…