marci1

Je možné, že v Norsku zabil jediný blesk 323 sobů?

Údajně to byla jediná možná příčina. Při bouřce se se semknou co nejvíce k sobě, ale že by tohle dokázal jediný blesk?

Odpovědi
Kepler

Myslím, že možné to je, zvláště když ti sobi byli vlastně vodivě spojeni. Navíc: „Přeskoková vzdálenost elektrického výboje je zcela jistě velmi silně závislá na celkové vlhkosti vzduchu, obecně tu platí, že čím je vzduch vlhčí (tedy více nasycený vodními parami), tím je přeskoková vzdálenost větší“. (wiki)
Pravděpodobně i pršelo. Blesk má obrovskou energii, viděl jsem jak rozštípl strom. Dokonce i na vzdálenost asi 50 m u mně spustil inkontinenci.:-)

mosoj

Houby přeskok. Sob má čtyři nohy a daleko od sebe. Tím pádem bylo veliké krokové napětí. Proto to zabilo soby i daleko od sebe.
Jediné co z toho vyplývá je , že tam byla velmi dobře vodivá půda, kyselá a vlhká.
Třeba ji někdo pomočil už předem.

Drap

Jak vidíš, tak dokáže. Nevidím na tom až zas tak nic mimořádného.