fanynek

Je možné,že recorder určitou značku nových disků prostě nenačte,nenačte mi Verbatin.

Doplňuji:
Já myslím ale nový,nenahraný disk.Chci na něj nahrávat a recorder ho nenačte.Jiný disk jsem nezkoušel

Nejlepší odpověď
quentos

to není značkou, ale tím, že recordery mají obecně problém s vypalovanými disky. Mně je (světe, div se) odmítá přehrát i hi-fi věž.

Jinak Verbatim je z těch lepších značek na trhu, takže že by byla mašina zabejčená zrovna a jedině proti němu, to bych se divil.

Další odpovědi
arygnoc

ano.

jsou různé rormáty disků.

nejčastější je rozdíl v znaménku (+ -, např. DVD-R, DVD+R).

více na http://window­s.microsoft.com/cs-CZ/windows-vista/Which-CD-or-DVD-format-should-I-use

Michal Kole

ještě mě napadla jedna věc, že disky nevyrobil Verbatin.

Někde jsem četl, že jedna továrna kdesi v Asii má jeden materiiál a podle výsledků výstupních testů na jeden disk nalepí nálepku Verbatin (na ty lepší) a na ty horší co neprojdou všemi testy tak třeba IMATION.

Nebo jste si koupil nějaký „padělek“ a proto to nejde načíst.

Hlada

Značkou Verbatim to nebude. Spíš to tipuju na špinavou mechaniku nebo vadnou serii.