Jarekl

Je možné, že někdo není ani heterosexuál, ani bisexuál, ani homosexuál a nepřitahuje ho žádné pohlaví?

Někde jsem o tom četl, že prý někoho nemusí přitahovat nikdo (ani žena ani muž), ale zdá se mi to docela divné. Vážně se to může stát? Děkuju

Nejlepší odpověď
Damiana

Ano, je to asexuál. Více v odkazu.

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/A­sexualita

Další odpovědi
Jose1f

Ano, je to možné. Ale lidé, kteří by měli jednoznačné touhy pouze heterosexuální, nebo pouze bisexuální, nebo pouze homosexuální, nebo byli 100 % asexuální, se vyskytují velmi zřídka. Všichni máme své sexuální touhy „namixovány“ v různé síle a v různé kombinaci. Také se může stát, že někdo je např. homosexuál a neuvědomuje si to. Takový člověk se potom v heterosexuálním vztahu může projevovat chladně, nebo později dokonce i jako asexuál. Za Švédskou trojkou např. se často skrývá homosexuální zaměření jednoho z partnerů.

Alesh

Tak má slabý až skoro žádný sexuální pud, něco jako malé dítě, to si taky ne tento … a je to tzv. asexuál. Mně na tom nic divného nepřijde.