jirka21kufr

Je možné, že mně doktoři naměřili na nové brýle o 0,5 dioptrie méně, i když jsem s tou původní (1) viděl docela dobře?

Včera jsem byl u očního a na jedno oko mám 1 dioptrii a docela s ní vidím do dálky dobře. U doktora měli prostě frmol a nakonec mně řekli, že mně naměřili o 0,5 dioptrií méně. Je tedy možné, že můžu vidět i s půlkou stejně jako s jedničkou nebo bych si měl nechat zrak ještě jednou změřit?

Nejlepší odpověď
Dochy

Půl dioptrie mi připadá docela skok. Obecně vidění do dálky se s věkem zlepšuje, vidění na blízko zhoršuje. Takže vyloučené to není.

Další odpovědi
ivzez

I zrakové vady se postupem času mohou vyvíjet, někdy
se zhoršují, jindy zlepšují a někdy zůstávají beze změn.

Takže, ano, je možné, že se Vám zrak zlepšil.

Chcete-li mít jistotu, můžete si prostřednictvím své zdravotní pojišťovny
vyžádat bezplatnou konzultaci u dalšího lékaře a nechat si zrak přeměřit.

Vím o možnosti přeměření zraku i v obchodech, ale s tím nemám zkušenosti,
nevím, jak dalece se lze na tuto službu spolehnout. Proto bych dala přednost
konzultaci s dalším lékařem.

pusinka50

Jak se zde píše, zrak se postupem věku mění. Někomu k horšímu, někomu k lepšímu. Znala jsem kluka, který si během asi 5 let v teenagerovském věku „polepšil“ o 3 dioptrie na dálku. Ale je třeba nosit brýle, jinak se zrak spíš zhoršuje