Mucillinka

Je možné, že mám někde na světě svého dvojníka?Dá se nějak vyhledat (pokud existuje)?

Zajímalo by mě, zda je možné, abych měla někde na světě svojí dvojnici? Existuje nějaký web nebo něco, kde se tímto tématem zabývají nebo něco k tomuto tématu?

Nejlepší odpověď
Drap

Je to velmi pravděpodobné. Říká se že každý máme nejméně jednoho dvojníka ovšem vyhledat ho bude asi problém. Zkuste třeba nějakou sociální síť, umístěte tam fotografii a zeptejte se zda někdo toho člověka nezná. Jiný způsob mě nenapadá.

Další odpovědi
Deter

Technologie na najití dvojníka se už připravuje, i když primárně nebude samozřejmě sloužit k tomuto. Všudypřítomné kamery budou napojeny na systém INDECT (http://www.indect-project.eu/, http://www.ab­clinuxu.cz/blog/Ro­bert/2009/10/eu-indect-projekt-pro-sledovani-chovani-obcanu), který vaší tvář bezpečně identifikuje a dokáže k ní přiřadit Vaší osobu (až se nasbírají data, i když ony už v podstatě jsou – např. když si děláte občanku, dáváte i své foto :). Pak nebude žádný problém programově porovnat databázi občanů min. v celé EU a najít dva shodné (nebo alespoň velmi podobné) obličeje. Otázkou je, jestli se k těmto údajům jakožto obyčejný občan dostanete. Asi spíš ne, v lepším případě za nějaký poplatek :)

led

Ano je to možné. Nielen u dvojčiat.
Keď som bola mladá, nás dokonca zoznámili. Chvalabohu, časy sa menia a my tiež. Už sme dlhé roky rozdielné.

Na internete je toho o dvojníkoch dosť:
http://www.go­ogle.com/sear­ch?q=dvojn%ED­ci+slavn%FDch