Je možné že má zlomený prst na přední tlapce?

Je možné aby si pes zlomil prst na přední tlapce? Je to ten prst,který se neotýká země-říká se mu vlčí,neboli paspárek(z vnitřní strany)tlapky(nemám na mysli jen dráp,ale celý ten prst jakoby i s tím polštářkem.Sroste to samo nebo to veterinář zafixuje?Někde jsem se dočetla,že tento prst jen vysí na kůži,tak by mě zajímalo,jestli je to pravda.Jen mohu říci,že můj pes to má volné,dá se mu s tím hýbat do stran i dozadu,nebolí ho to.Když jsem to zjistila,myslela jsem si že je to zlomené.Jak to tedy s těmito prsty u psů na předních tlapkách je?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Každý pes má tento prst 'volný' a pokud s ním nemá zvíře žádné problémy, není potřeba to řešit ani v nejmenším.
Pouze v rámci zkracování drápů se může zkrátit i tento.
Zkušenost

Další odpovědi:

Záleží ne tom, zda se jedná o paspárek na přední nebo zadní končetině a o jaké plemeno se jedná. Některá plemena mají ve standardu paspárky jako plemenný znak (briardi, španělský mastin atd.) U psů, kteří ho nemají "povinný" se na zadních nohách odstraňují ve věku několika dní, protože ne vždy se jedná pouze o dráp visící na kůži, ale může být zkostnatělý a přirostlý ke končetině. Vlčí dráp (paspárek) může psovi vadit při pohybu např. ve sněhu atd. a způsobit mu komplikace, krvácení ap.
Na přední noze je pátý prst přilehlý a nedovedu si představit, jak by mohlo dojít
ke zlomení. Pokud tvůj pes nemá bolesti když mu s tímto prstem manipuluješ, tak s ním asi nic nemá. Většinou může dojít k zatržení drápu, ale toho by sis všimla.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Zvířata

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zvířata

Zlatý Drap 1073
Zlatý beer 710
Zlatý www 558
Zlatý briketka10 346
Zlatý ReHu 306
Zlatý hanulka11 296
Zlatý annas 280
Zlatý marci1 263
Zlatý mosoj 257
Zlatý gecco 248

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.