Je možné, že hasiči brečí po některém zásahu?

Nejlepší odpověď
Damiana

Samozřejmě. Jejich práce vyžaduje velké citové vypětí a jsou pod neustálým stresem. Když to opadne, klasickou úlevnou emocí je právě pláč (někdy i křik nebo smích).
Mrkni do odkazu…:-)
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Pl%C3%A1%­C4%8D

Další odpovědi
anonym

Každá profese, ve které se jedná o ovlivnění osudů, zdraví nebo životů druhých je velmi náročná na psychiku. Pro uvolnění mají různé metody, které někdy mohou vypadat velmi „jinak“. Sama jsem dlouho přicházela na chuť černému humoru svého manžela-chirurga a jeho kolegům. Musím ale spravedlivě uznat, že empatii nikdo z nich nepostrádal a občas se objevily i ty slzy. :((

led

Je to úplne prirodzené, aj keď poznám aj „tvrďasov bez mokrých očí“, ale všetci citovo reagujú na prekonaný stres a záchranu-či smrť obete, objektu.
Okrem toho je to potrebné aj zo zdravotného hľadiska, pretože oči aj za sklami masiek pri zásahu trpia (dym, sadze, pot a prekonávanie tepelných a svetelných rozdielov).

manon

Ano a Ty to budeš asi znát. Pláč může způsobit jak prožitý šok tak emoční vypětí. To je třeba příčinou pláče sportovců po velkém výkonu, do kterého museli vložit veškerou energii a soustředění.
Doplňuji:
Takový pláč nejde zastavit a ani člověk sám neví, kde se bere.

anonym

Tak do očí jim může vniknout kouř nebo prach, ale mívají ochranné pomůcky, tak spíše vyjímečně.

david22

Možná pláčou dojetím, že zachránili další lidský život.

anonym

manon, hasiči mají černý humor, u dospělých si říkají, byl to blb, když takto dopad.
Dospělý uteče, ale děcko většinou zaleze, skryje se a pak jej najdeš, ta bezmoc je nejhorší.