Metalman

Je možné zažádat o příspěvek na bydlení?

Majitel bytu nesouhlasí se změnou mého trvalého bydliště na tuto adresu. Mám i tak nárok na příspěvek na bydlení v tomto bytě?

Nejlepší odpověď
Kepler

Neustále se opakující otázka. Zažádat můžeš, ale příspěvek na bydlení je možný jen v místě trvalého pobytu, pokud tam žadatel opravdu bydlí.

Další odpovědi
ivzez

Příspěvek na bydlení lze získat pouze v případě, že v bytě,
k němuž o příspěvek žádáte, máte přihlášen trvalý pobyt.

Nesouhlas majitele je nejen protizákonný, ale i zbytečný.
Majitelé se často domnívají, že pokud u nich nemá nájemce
přihlášen trvalý pobyt, nemůže do bytu vstoupit exekutor.
To je ale omyl, protože exekutor může vstoupit kamkoliv,
kde se oprávněně domnívá, že povinný má nějaký majetek.

Předejít zabavení majetku majitele bytu lze jenom dobrou nájemní smlouvou
a předávacím protokolem, v němž bude uvedeno veškeré vybavení bytu.

Nejzazší možnost je zajít s nájemní smlouvou na obecní úřad a do bytu
se k trvalému pobytu přihlásit přes nesouhlas majitele.
Ale mnohem lepší je majiteli situaci vysvětlit → přesvědčit jej argumenty.
_________

Poznámka k Drapově odpovědi:
Na obecní úřad se k trvalému pobytu přihlásit nelze.

Drap

V takovém případě je zbytečné žádat. Zrušit své původní trvalé bydliště a přihlásit nové.Pokud majitel nechcer povolit, stačí se nahlásit na OÚ a potom ti bude stačit k prokázání vazby k bytu nájemní smlouva. Všechny potřebné informace dostaneš na ÚP.

Kepler

Ivzez: souhlas, ale dvě výhrady:

  1. nesouhlas majitele s přihlášením pobytu na jeho adrese není protizákonný, má na to plné právo. Majitelé mají obavy, protože jsou blbí a neznají zákony.
  2. na bydliště na ohlašovně obecního úřadu můžeš taky zažádat, sám jsem tak několik let žil, když jsem jako nájemník těch zku*vysynů majitelů bytů jinou možnost neměl.