Kelt

Je možné žalovat člověka, který vás obtěžuje na sociální síti?

Pokud máte sociální síť, může vám tam kdokoli cokoli napsat. Co dělat v případě, že se jedná o informace, které vám mohou uškodit, pomluvy a pod? Pokud znám odesílatele, mohu ho za toto žalovat? Jedná se vlastně o stalking. Nevíte někdo, jak se toto posuzuje? Zda je to posuzováno jako trestný čin a může být řešen soudně? Děkuji.

Nejlepší odpověď
krpik

Pokud by ti někdo vyhrožoval, tak to je vážnější, ale pokud někdo napíše FGH, že jsi dement, tak tím se zesměšníš.
Ono kdyby se pomluvy a vulgarita trestala, tak už je minimálně 10 % Česka, stačí jenom kolík pomluv a vulgarity padlo na prezidenta Zemana .
Lidi, co tě znají, na takové řeči nereagují, a kdo tě nezná, tak mu to je jedno.
Pokud někdo někomu nadává do Pi a Ku, tak je on zaostalý, pač takové nadávky, to umí každý a to tě neurazí, protože tě ničím neurazil.
A pomluvy, bohužel, to existovalo a existuje .Já jsem na to nikdy nereagoval a nechal jsem to tak a ono to přestane.

Další odpovědi
yuko

Hlavne zalezi na nastaveni bezpecnosti Vaseho FB.
Vice o trestnem cinu stalkingu najdete na strankach Ceske policie nebo na mnoha jinych webech, napriklad neco malo na:

Zdroj: http://www.prav­niservis24.cz/blog/stal­king-je-moderni-trestny-cin-p-224

anonym

Nikoho to nezajímá, pokud to nebude něco opravdu vážného.

Ale pokud ti někdo napíše, že jsi dement, ty se urazíš, a půjdeš ho nahlásit, tak tím jen jeho slova potvrdíš.

Drap

To, jak se bude konkrétní případ posuzovat, může určit pouze soud.

Nuk nuk

Pokud Vás někdo napadá nebo stalkuje na sociální síti a Vy víte, kdo to je, a můžete předložit důkaz, pak samozřemě můžete dotyčného žalovat.
Nakolik se opravdu jedná o stalking, posoudí soud, protože stalking není jen pouhé napadání na Facebooku. Budou-li v textech ale konkrétně adresované urážky, pak i to je žalovatelné.
Co s týče stalkingu a toho, co s tím můžete dělat, najdete informace například zde: http://psycho­logie.doktorka­.cz/stalking-umyslne-pronasledovani-a-obtezovani-jedne-osoby-jinou/