werunka92

Je možné žádat o nový OP v místě přechodného bydliště abych nemusela 100km do místa trvalelého ?

Nejlepší odpověď
anonym

To ti jedna odpověď nestačí, že to vkládáš za 10 minut duplicitně?
Přitom odpovědi máš už dávno v liště.

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/mohu-si-zazadat-o-novy-op-ktery-mi-ukradli-v-miste-prechodneho-bydliste

Další odpovědi
Michal Kole

U občanského průkazu to lze i v přechodném bydlišti.

U řidičského průkazu a cestovníchpasů z nepochopitelných důvodů musíte do trvalého bydliště.

jmhad

Jde,ale déle to trvá.Musíš jít na OU s rozšířenou pravomocí pro přechodné bydliště a oni tvoji žádost pošlou na úřad příslušný trvalému bydlišti,tam to vyřídí a pošlou zpět. Je vhodné si k úředníkovi zajít předem pro informace co s sebou neboť i když jsou pro vydávání jednotné směrnice může být praxe na každém OU trošku jiná.