Je možné vyvrátit výpověd dohodou???

Zajímalo by mě jestli je nějaká šance odvoláni když jsem podepsala dohodu o ukončení pracovního poměru(pracovala jsem i během rodičovské dovolené)...bylo mi totiž vedením řečeno ,že podepisuji jen ukončení stávající smlouvy a že budu pokračovat v čerpání rodičovské dovolené a pak nastoupim zpět na své místo.Nyní firma v mém městě zavřela pobočky a já zjistila po půl roce když jsem čekala odstupné že jsem tehdy podepsala celkovou výpověd a tudíž mi nic nenáleží.Stále jsem na rodičovské dovolené a nevím jestli mám šanci s tím něco ještě udělat.
Doplňuji:
Bylo mi totiž sděleno že nepodepisuji úplné ukončení pracovního poměru,jinak bych to určitě nepodepsala.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Bohužel je mi líto, ale s tím již nic nenaděláte. Dohoda je dohoda smluvních stran. smluvní strany se na něčem dohodnou-v tomto případě jste se dohodli na výpovědi z pracovního poměru.
Nevím proč jste dohodu podepisovala a vlastně s ní souhlasila, když čerpání mateřské není důvod k ukončení pracovního poměru. Prostě byste byla dál zaměstnaná.
----------------
můžete mi poslat mejl? já vám odepíšu a vy mě pošlete naskenovaný ten dokument. Budeme chytřejší.
Pokud je tam dohoda o rozvázání pracovního poměru, jedná se o ukončení a hotovo.

Další odpovědi:

Zlatý

Jak píše Miroslav, na 99% máte smůlu.

To jediné procentíčko je těžká TEORIE, která by spočívala například v tom, že by se vám nějak*) podařilo prokázat, že jste dohodu o ukončení prac.poměru podepsala v tísni.

A následně byste podala žalobu na neplatnost ukončení prac.poměru.

Ale tato ´teorie´ předpokládá velmi důvěryhodné důkazní břemeno a nepochybně advokáta, který by vám poradil jak koncipovat příslušné písemné návrhy.

*) například svědeckými výpovědmi osob, které byly přítomny tomu, když vám byly prezentovány podmínky, za kterých byste měla končit a následně navázat pracovní poměr a nebo, když jste tuto dohodu o ukončení prac.poměru podepisovala

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1817
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 454
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 392
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.