harina

Je možné vytvořit kopii fresek sixtinské kaple v jiné budově existuje takový umělec?

Nejlepší odpověď
annas

Je možné? Teoreticky je možné vytvořit cokoliv, ale něco tak jedinečného a v takovém rozsahu určitě ne. Michelangelo ukryl do svých fresek různé symboly a vyobrazení. Umělec, který měl k církvi a víře vztah velmi rozpolcený, zamýšlel namalovat natolik živý a sugestivní výjev, jenž by i laika strhl k přemýšlení nad počátkem, věčností či pomíjivostí. O tom, jak se mu to podařilo, se jezdí do Vatikánu přesvědčit miliony návštěvníků z celého světa. Michelangelova výzdoba kaple je dnes považována za jedno z nejdůležitějších děl evropského malířství všech dob.

Byly vytvořeny kopie jen několika výjevů např .

Kopie Ignudi ze Sixtinské kaple z fresky prvního dne stvoření.

http://www.iko­ny.estranky.cz/fo­toalbum/galerie-obrazu-a-kreseb/kopie-ignudi-ze-sixtinske-kaple-z-fresky-prvniho-dne-stvoreni.html

Wright Joseph, *3.9.1734 – †29.8.1797, anglický malíř; žák T. Hudsona (*1701 – †1779). Tvořil obrazy ze společnosti, portréty a výjevy s umělým osvětlením v duchu G. van Honthorsta, za italské cesty v letech 1773 – 1775 kopie fresek Sixtinské kaple …

http://www.co­jeco.cz/index­.php?detail=1&s_lan­g=2&id_desc=106980

Michelangelova freska v Sixtinské kapli ve Vatikánu je vyhlášenou stropní malbou, ale není jedinou, kvůli níž stojí za to vyvracet si krk. Žebříček nejznámějších stropních výzdob.

Jedna z 20. století.

Do pařížského paláce Garnier se chodí na balet, ale mimořádnou podívanou je i jeho strop od slavného Marka Chagalla. Úchvatná malba ale podle některých ne tak docela odpovídá architektuře stavby a v roce 1964, když do ní byla umístěna, vzbudila značný rozruch.

http://www.4stav­.cz/zebricek-nejzajimavejsich-stropnich-vyzdob_4c3132

Další odpovědi
led

Nie je to otázka umelca, je to technický problém.
Technicky to je možné, ale za podmienky, že aj architektúra bude verná kópia. Na akomkoľvek inom podklade materiál, architektúra, by šlo len o napodobeniny a nie kópie.
Originál môže byť len jeden.
Kópií môže byť viac, za predpokladu, že spĺňajú všetky podmienky dané definícou kópia.
Všetko ostatné, nespĺňajúce požadované podmienky, sú len napodobeniny.
Falzifikát, je kópia, alebo napodobenina vydávajúca sa originál.
Doplňuji:
oprava (vynechané slovo dáva iný význam):
Falzifikát, je kópia, alebo napodobenina, vydávajúca sa za originál.

badisko

a proc by ne :D