Avatar uživatele
Bronzový

Je možné vyřešit dopravni přestupek na oddělení městské policie v jiném obvodě než v kterém byl spáchán?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Většinou ne. Zkus to, někdy se podaří dohodnout.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Bronzový

Zákon č. 200/1990 Sb., o přestupcích, ve znění pozdějších předpisů, stanoví v § 55 odst. 1, že k projednání přestupku je místně příslušný správní orgán, v jehož územním obvodu byl přestupek spáchán.

Pokud však budeme zákon číst dále, narazíme na ustanovení § 55 odst. 3, které říká, že místně příslušný orgán může k usnadnění projednávání přestupku nebo z jiného důležitého důvodu postoupit věc i bez souhlasu účastníků řízení jinému věcně příslušnému správnímu orgánu, v jehož územním obvodu se pachatel zdržuje nebo pracuje.

Teoreticky by mohla přicházet v úvahu dohoda, jak píše Drap, ale bylo by nutné ji podpořit argumentací, která by vedla k závěru, že postoupení je odůvodněné (vizte výše).

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1819
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 457
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 392
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.