je možné vymyslet časoprostorovou smyčku a cestovat v čase?

Nejlepší odpověď
Kelt

Jedna věc je něco vymyslet a druhá věc je, zda by to opravdu fungovalo, tak jak má. Čas plyne pomaleji pouze v soustavách pohybujících se rychlostí blízkou rychlostí světla. Ovšem technické možnosti asi toto v dnešní době neumožňují. Lze o tom fantazírovat, ale prakticky to možné asi nebude, protože existují nějaké zákony, které nelze porušit – maximální rychlost světla, kvantování atd.

Další odpovědi
anonym

Za současného stavu poznání ne.
Pokud ale někdo objeví něco nového… Nový princip…
😉

Hamon

Neni problem. Predstav si cas jako natazenou nit. Ted ji vezmi a udelej na ni smycku, oko. Cas dal pobezi tak jak ma, ale v miste, kde se vlakno krizi, muzes „prestoupit“ do jineho casu.
Ted zbyva malickost – uvest to do praxe.

slad08

Možné to rozhodně není (alespoň ne v současnosti, možná až za miliardy let, kdy budeme schopni nahromadit tolik energie k zakřivení časoprostoru).
Cheš li cestovat v čase, můžeš si doma přetáčet hodiny.

Bios

Cestovat v čase dle libosti nelze. Čas plyne pouze jedním směrem. Pokud rozsypeš hrách a pak jej znovu posbíráš, tak nevrátíš čas. Čas lze pouze „zpomalit“ např. gravitačním polem, nebo pohybem ve vysoké rychlosti.
(Obecná teorie relativity)