annnonymm

Je možné vyhrát soud v případě podvodu – záměrně zasláného jiného předmětu než byl dohodnutý?

Kamarád poslal peníze za šperk na účet druhé osoby(8000kč). Všechna komunikace proběhla přes email. Druhá osoba mu poslala jiný šperk (v hodnotě asi 300kč), má kamarád možnost uspět u soudu, že chce peníze zpátky? Jestli ano, jakým způsobem? Info o té osobě má všechny. Děkuji

Nejlepší odpověď
Michal Kole

No email komunikace by mohla být použita jako důkaz, ale asi by to už chtělo právníka

Další odpovědi
rybíz

Myslím, že ne. Posílající nemůže dokázat, že poslal šperk za 8000, a přijímající nemůže dokázat, že ho nedostal.

annony

Byly poslány i fotky nabízeného prstenu. Ten neodpovídá tomu co došel. Je možné s tímto argumentem uspět?

atriplex

V inzerátu či ve vzájemné komunikaci muselo být specifikováno o jaké zboží se jedná. Zlatý šperk nebo plastový šperk s diamantem nebo bižuterií. Pak by se dalo snadno potvrdit či vyloučit jednotlivá tvrzení. Pokud však byl dohodnut obchod dle přiložené fotografie, tedy že se prodávala věc podle fotky a nikoliv podle popisu, pak dost těžko prokážete, že jste kupoval něco jiného, než co vám přišlo. V trestním řízení by se to asi nepodařilo prokázat. V občanskoprávním řízení by se možho apelovat na „dobré mravy“, ale i to se těžko prokazuje.