Zdeňulka

Je možné vést na odtahovce nábytek a jiné nebo jenom auto? Jde mi čistě o záležitost z hlediska policie a sil.provozu.

Nejlepší odpověď
iceT

nejsou na nabytek a jine cistě nahodou urceni stěhováci?

Další odpovědi
fira

Je to samozřejmě možné ale nábytek nebo jiný přepravovaný náklad musí být zabezpečen tak aby to neohrožovalo bezpečnost silničního provozu.Tzn.Skříň třeba přikurtovat a podobně.

skorcovaz

Myslím, že odtahovka je POUZE pro automobily a na nábytek a jiné si musíte najmout stěhováky.

PostApMan

Vozidlo v této formě (Zásahové vozidlo/Odtahovka) není určeno k převozu jiného soukromého majteku než motorových vozidel určité hmotnosti.

Takže teoreticky nemůžete, ale těžko říct jak by se na to policisté dívali, protože přímo zákon v tomto znění jsem nedohledal, pouze k čemu je tento druh vozidla určen.

Pro „iceT“ – ne nejsou proto určeni pouze „stěhováci“, nábytek lze vozit i v osobním vozidle ,pokud nepřekáží řidiči ve výhledu, nebo v dodávce, na vozýku apod.

pondělí

pokud to nevylučuje TP ,tak cokoli,nebudeli to bránit silničnímu provozu,upevnění označení přesahujících částí

cukrar

Není žádný předpis, který zakazuje převážet na vozidle skříň.
Pokud někdo tvrdí opak , plete se, a měl by dodat předpis.