tatanka

Je možné v dnešní době zašifrovat větu tak, aby byla nedešifrovatelná?

zadával jsem neprolomitelná, proč úprava?

Nejlepší odpověď
gecco

Obecně není žádná šifra 100% neprolomitelná – jde jen o úsilí a možnosti (schopnosti) ´lamače´.

Další odpovědi
Kepler

Prolomit šifru nebo dešifrovat je podle mně totéž a oba výrazy se používají. Teoreticky sice každá šifra prolomitelná je, ale některé mohou být tak důmyslné, že by to i s pomocí superpočítačů trvalo hoooodně dlouho.

Dochy

Ano, možné to je. Například zašifrovat (XORem) dobře vygenerovaným náhodným klíčem dlouhým alespoň tak jaká je délka věty a ten klíč pak bezpečně zlikvidova. Tu větu už (bez její znalosti) zpět nedostanete.
A úprava textu je poměrně jasná. Text se dešifruje, neláme (láme se do řádků a odstavců). Šifra se láme, nedešifruje (pokud nebyla zašifrovaná)

Drap

Myslím, že i to je možné.

Lamalam

Každá šifra se dá rozluštit. Je to jen otázkou investovaného času a prostředků.