Dodopolasek

Je možné udělat ztraené bednění ze dvou protilehlhlých cihel usazených na kant?Co kotvit k věnci pozednice nebo krováky?

A je možno uhnout věnce níže ve tvaru U v místě plánovaných dveří?

Odpovědi
mosoj

  1. Ano. Je dobré ale počítat s místem na izolaci ( na př. polystyren)k pře­rušení tepelného můstku.
  2. Pozednice a krokve se kotví na pozednici.

elektrikář

Záleží na jakém místě bude, použití na ztracené bednění jsou i hotové betonové tvárnice. Pokud bude v zemí, tam se izolace nemusí dávat. Pokud bude v místě kde bude promrzat , není polystyren na závadu.Na našem domně vždy v zimně se na překladech srážela voda a chytalo to plíseň.