Míílla

Je možné „těžit“ zlato v ČR?

Je možné provozovat zlatokopectví v ČR? Jsou nějaká ložiska, kde by to stálo za to?

Nejlepší odpověď
eleonnore

Těžit ho lze, ale rozhodně ne ve velkém. V malém se dá těžit v řekách (vím, že třeba na Otavě nebo na řece Blanici), ve větším z z hornin (něco jsem slyšela o Jílovém u Prahy).

Tady pár slov od geoložky a odbornicí na rýžování zlata:
http://www.ces­katelevize.cz/i­vysilani/108620556­14-cesta-ke-kameni

Další odpovědi
mosoj

Nelze. Veškeré nerostné bohatství patří státu a to i na tvém pozemku !!

Ložiska jsou. Jedno z nich znám velmi dobře. Je to okolí Kašperských Hor.
Jedna kanadská firma se již mnoho let snaží o povolení toto ložisko vytěžit. Zlato je ale velmi rozptýlené ve zlatinkách. Takže jediná metoda těžby, která přichází v úvahu, je loužení kyanidem, přímo v podzemí !!!!! Doufám že se nenajde nikdo, kdo by to povolil i když náznaky jsou.

dubraro

Těžit lze, ale výtěžek nebude odpovídat vynaloženému úsilí. Prakticky všechno dostupné bylo vytěženo již ve středověku.

Provozovat zlatokopectví také lze, viz témata „prostituce“, „hledám solventního partnera“ apod.

Klaproth

Ložiska jsou, za současných cen se těžba nevyplácí, více zde: http://www.as­cez.cz/publika­ce/2010/01/

klob1

Je takových machrů, již zde bylo a je stále. Holky Zlatokopky, tuneláři a všichni, co si tu nahrabou nebo okradou jiné. Takže Zlatý důl v nerostné oblasti. například ve Zlatnictví, ymslím zlato by se našlo, nebo v bance Zlaté cihličky, nebo změnit peníze na Zlato. To kouzlo již zde okusilo dost asi pofiderních lidí. nebo v Parlamentu, je také prý Zlatý důl, ne? Tedy asi, když se umí kutat.