bolak

Je možné spáchat sebevraždu tím, že někdo zadrží dech?

Alespoň teoreticky, jestli je možné, aby to někdo dokázal.

Nejlepší odpověď
marci1

Myslím, že to není možné. Možná se jedná o jakýsi pud sebezáchovy. Mozek dá tělu pokyn se nadechnout. Kdysi jsem někde četla, že ze savců dokáže spáchat sebevraždu zadržením dechu údajně jen delfín. 🙂

Další odpovědi
lexx

ne, není. organismus se bude bránit, automaticky

anonym

Tak to zkuste, ale upozorňuji, že vás bude veliká, převeliká škoda.

Elfka Andy

O tom jsem jednou četla, možné to není, i když budete silný a vydržíte to dlouho, vaše pusa se sama od sebe otevře, je to reflex, jako mrkání – stejně mrknete, i když se budete snažit nemrkat. Maximálně omdlíte. Udusit sám sebe bez pomoci nějakých jedovatých plynů jde podle mě jenom když si dáte na hlavu malý sáček nebo něco hodně uplého, co celou hlavu „obejme“ a do nosu ani do úst se nedostane vzduch.

Magix.cz

Elfka Andy: Dobrý návod :( :)

Luxx

dýchání je dáno reflexy a ty neovlivníš… nijak
takže – není to možné

arygnoc

kupodivu, žiadny utopenec sa neudusil – KAŽDÝ z nich vedel, že sa vody nadýchnuť nesmie, a predsa to urobil (vdýchnutím vody sa utopil, mal v pľúcach vodu, keby sa vody nenadýchol, nemal by v pľúcach vodu, neutopil by sa, ale udusil, prípadne zomrel inou smrťou [napr. infarkt, ale to nasúvisí s vôľou nenadýchnuť sa] – hovorím o topiacich sa, nie o mŕtvych hodených do vody, tí tiež nemajú v pľúcach vodu).

zadržať dych a tak sa udusiť fyziologicky nemožno.
jedná sa o reflexné konanie.

😉

anonym

Slyšela jsem něco málo o jogínské meditační poloze smrti, kdy dotyčný mág umírá asi dva dny…

bolak

Já zase kdysi čet o tom, že nějací mniši dokážou vůlí sami sobě zastavit srdce.

Luxx

já jsem četla o vědomém zpomalení srdečního tepu… ale tohle chce léta cviku :)

Jess Hauser

Lidem myslím bez 1:30 začínají odumírat buňky…Zadržením dechu se udusit podle mě nelze..spíše to člověka uloží do komatu..