Avatar uživatele
bolak

Je možné spáchat sebevraždu tím, že někdo zadrží dech?

Alespoň teoreticky, jestli je možné, aby to někdo dokázal.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? marci1, lejdy.můn před 3159 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
marci1

Myslím, že to není možné. Možná se jedná o jakýsi pud sebezáchovy. Mozek dá tělu pokyn se nadechnout. Kdysi jsem někde četla, že ze savců dokáže spáchat sebevraždu zadržením dechu údajně jen delfín. 🙂

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
lexx

ne, není. organismus se bude bránit, automaticky

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Tak to zkuste, ale upozorňuji, že vás bude veliká, převeliká škoda.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Elfka Andy

O tom jsem jednou četla, možné to není, i když budete silný a vydržíte to dlouho, vaše pusa se sama od sebe otevře, je to reflex, jako mrkání – stejně mrknete, i když se budete snažit nemrkat. Maximálně omdlíte. Udusit sám sebe bez pomoci nějakých jedovatých plynů jde podle mě jenom když si dáte na hlavu malý sáček nebo něco hodně uplého, co celou hlavu „obejme“ a do nosu ani do úst se nedostane vzduch.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Magix.cz

Elfka Andy: Dobrý návod :( :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Luxx

dýchání je dáno reflexy a ty neovlivníš… nijak
takže – není to možné

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
arygnoc

kupodivu, žiadny utopenec sa neudusil – KAŽDÝ z nich vedel, že sa vody nadýchnuť nesmie, a predsa to urobil (vdýchnutím vody sa utopil, mal v pľúcach vodu, keby sa vody nenadýchol, nemal by v pľúcach vodu, neutopil by sa, ale udusil, prípadne zomrel inou smrťou [napr. infarkt, ale to nasúvisí s vôľou nenadýchnuť sa] – hovorím o topiacich sa, nie o mŕtvych hodených do vody, tí tiež nemajú v pľúcach vodu).

zadržať dych a tak sa udusiť fyziologicky nemožno.
jedná sa o reflexné konanie.

😉

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
anonym

Slyšela jsem něco málo o jogínské meditační poloze smrti, kdy dotyčný mág umírá asi dva dny…

před 3159 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
bolak

Já zase kdysi čet o tom, že nějací mniši dokážou vůlí sami sobě zastavit srdce.

před 3157 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Luxx

já jsem četla o vědomém zpomalení srdečního tepu… ale tohle chce léta cviku :)

před 3156 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Jess Hauser

Lidem myslím bez 1:30 začínají odumírat buňky…Zadržením dechu se udusit podle mě nelze..spíše to člověka uloží do komatu..

před 3159 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek