Je možné snížení trestu?

Dobrý večer,
kamarádka mne poprosila, zda bych zjistila, jestli se snížení trestu týká i jejího manžela. Cituji to, co mi přeposlala do e-mailu. „Odvoláním napadeným rozsudkem byl obž. uznán vinným dílem sám, dílem společně s dalšími dvěma obžalovanými trestným činem krádeže podle § 247 odst. 1 písm.b), odst. 2 tr. zákona, dílem dokonaným, dílem nedokonaným ve stádiu pokusu podle § 8 odst. 1 a § 247 odst. 1 písm. b), odst. 2 tr. zákona ve spolupachatelství podle § 9 odst. 2 tr. zákona, dále trestnými činy neoprávněného držení platební karty podle § 249b) tr. zákona a poškozování cizí věci podle § 257 odst. 1 tr. zákona“. Vůbec se v tom nevyznám, ale přesto děkuji za odpověď.

Odpovědi
standa

Je to dost jednoduché, paragraf 247 se týká trestného činu ´krádeže´, která byla definována v odstavci 1 v pěti různých ´typech´ (písmena a-e). Pouze to písmeno „e“ bylo ´amnestováno´, takže smůla…

U zbývajících dvou trestných činů (§ 249b, § 257 ) se v novém trestním zákoníku nic podstatného nezměnilo a tresty se nesnížily, takže smůla…