Leviyah

Je možné slovní spojení „příslušná instance“?

Dobrý večer,
potřebovala bych poradit ohledně slovního spojení „příslušná/é instance“. Zajímalo by mě, jestli jej je možné používat, nebo dostačuje to, že již slovo „instance“ použité přídavné jméno ve svém významu v podstatě zahrnuje.

Nejlepší odpověď
hanny 2

Ano,podle mě toto slovní spojení použít LZE,slovo „příslušná“ se v tomto spojení přímo nabízí.

Další odpovědi
annas

I když záleží na kotnextu, spojení je možné.

  1. úřední činitel určitého stupně; soud, úřad, orgán
  2. orgán kompetentní k provádění něčeho. (PSJC)

Skončit řízení v příslušné instanci – ,tj. v např u orgánu, který je oprávněný kompetenní podle zákona k provádění něčeho – např. příslušný soud, ministerstvo atd.

briketka10

Ano, když se například soud zabývá
případem je soudem první instance
a příslušné se jím zabývat.

  • další odpovědi již zodpovězené :

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/In­stance

Tazman

Nejsem sice linguinista, ale instance může být jakákoliv. Programátoři třeba znají aktivní/neaktivní nebo přímá/nepřímá instance určitého kódu.

Takže i příslušná instance může něco projednávat, protože jí to přísluší, ne? A nebo se hodně pletu?