Hakunamatata

Je možné si snížit IQ velkými a častými dávkami alkoholu? Za jak dlouho dojde ke snížení a kolik?

Nejlepší odpověď
www

Ano a hlavně dlouhodobým působením velkých dávek alkoholu k tomu zpravidla dochází.
Více net, působení alkoholu ap.
Doplňuji:
Ze zkušenostmi z okolí to trvá několik let. Problém je v tom, že až si to alkoholik začne uvědomovat, je pozdě. Proto je důležitá včasná a důrazná reakce nejbližšího okolí a jistá ochota začínajícího alkoholika.

Další odpovědi
bolak

Našel jsem dva zajímavé články, i když trochu šejdrem od tématu, ale přesto myslím že to stojí za pozornost:

http://www.al­koholik.cz/za­vislost/tehoten­stvi_a_alkohol/pi­ti_alkoholu_v_te­hotenstvi_a_fe­talni_alkoholic­ky_syndrom_fas­.html
http://zdravi­.e15.cz/clanek/mla­da-fronta-zdravotnicke-noviny-zdn/inteligence-v-detstvi-a-alkohol-388087

Z prvního článku vyplývá, že ženy v těhotenství, pokud konzumují alkohol, rodí děti které mají v průměru nižší inteligenci než jejich potomci žen které v těhotenství alkohol nepily.

Druhý článek pak říká to, že děti které dosáhly v testech inteligence vyššího hodnocení se v dospělosti častěji stávají alkoholiky než děti „hloupější“.

Čili je to vlastně začarovanej kruh, a když to přenesu do extrémů, tak žena která pije porodí děti které pít nebudou, žena která nepije porodí alkoholiky, takže dámy, klidně chlastejte! je pro vaše děti.. :)

honza19hk

alkohol likviduje mozkové buňky, asi víš co se pak stane.

cyklamen

Když se podíváš na Ivetu Bartošovou tak ti to musí být jasné a jaká to byla krásná ženská,dnes je z ní troska.Je mě to líto,je ji škoda.