salsa verde

Je možné si koupit originální výrobek? A který to je v mém případě?

Všechno se dá zkopírovat. Já jsem si dneska koupila boty. Značkové, ne nejlevnější. Jdu takhle po obchodech a ty stejné, zdůrazňuji- ty stejné tam byly za výlohou, jen pod jinou značkou a o pár set levnější. A prosím nejedná se o vietnamský obchod ano, já ty svoje mám ze značkového a ty kopie byly taky ve značkovém ale jiném.
Doplňuji:
já si taky vybírám podle toho co se mi líbí a ne podle značky, tyto boty byly moc hezké tak jsem si je koupila, jen mě zarazilo to viz výše.

Nejlepší odpověď
baghira

To je jeden z důvodů, proč si kupuju to, co se mi líbí, a ne to, co má tu „správnou“ značku a logo.

Koupit si něco značkového jen proto, že je to značkové, by mě v životě nenapadlo.

Další odpovědi
Alesh

No pozor, to není nic nového pod sluncem!
Tohle je běžná praxe, možná to popíšu nepřesně, ale funguje to zhruba takto:
Nějaká designérská firma navrhne obuv, jen design. A ten nápad pak prodá výrobci nebo několika výrobcům. Ti je vyrobí, někdy jen nakoupí, přidají svoje logo, značku a je hotovo.

hawranek

Tomu se říká „když nám došly nápady, okopírujem konkurenci“. Měla byste porovnat obě boty- materiál, šití, apod. Pokud Vám jde o cenu, volte levnější, pokud o kvalitu, kvalitnější (občas to kvalitnější může být levnější). Já jsem si jednou kupovala kalhoty (jsem člověk, co projde x krámů než si něco vybere a koupí) a jedny se mi moc líbily, ale byly na mne drahé. Když jsem se prohrabávala (pořád v tom samém obchodě) kalhotami dál, našla jsem tam úplně ty samé- ten samý materiál, velikost, značku, bez kazu či skryté vady- za polovic 😁