kia

Je možné sekat trávu ještě v říjnu?

Nejlepší odpověď
annas

Na otázku jsem odpovídala. Když jsem odpověď odeslala, objevil se červený nápis, že byla odstraněna

V našem městě sedali včera trávu v parku všude tam, kde je trávník kolem domů.

Protože zřejmě nemáte zkušenosti, vkládám radu ptáka Loskutáka.

„Trávník sekáme i na podzim, dokud přirůstá (trávníky rostou, pokud teploty neklesnou pod 5 stupňů). Většinou sekáme ještě po celý říjen a poslední seč bývá počátkem listopadu. Řídíme se nadmořskou výškou a aktuální teplotou, samozřejmě nebudeme sekat při poklesu teplot k nule. Na podzim již ponecháváme vyšší drn (5–6 cm), tráva roste pomalu a příliš krátký trávník neposkytuje dostatečnou ochranu drnu proti mrazu.“

http://loskutak­.nova.cz/clanek/ochra­naavyziva/trav­nik-na-podzim.html
Doplňuji:
Samozřejmě sekali.

Jinak diskuse.

Další odpovědi
Banán88

kdykoliv vykazuje li stale zdravou (zelenou :D ) barvu, a neni mokra (dest atp)

honza19hk

proč by se nedala.

anonym

Ano,já budu sekat naposled o víkendu.

Pepa25

Samozřejmě, naopak je to vhodné, pokud je ještě vysoká, ponechání dlouhé trávy znamená na jaře víc práce …

Lamalam

Pokud to nezakazuje nějaká směrnice EU, pak lze trávu sekat i v říjnu.