zjentek

Je možné se při větším chladnu potit víc nežli v teple?

Př: sedíte v příjemném teple, nehýbete se a nepotíte. Když se ale ve stejným prostředí ochladí, vy se při stejný činnosti (nehýbete se) začnete potit v podpaží. Co je tohle za proces, nebo proč se to děje?
A ještě- emocionálně jste dokonale vyrovnaní, nemáte ani strach, ani vztek, nic, co by s pocením mohlo mít souvislost.

Odpovědi
mosoj

Musíš sundat ty tepláky, které jsi si mezi tím navlékl.

Dochy

Může se stát, že se o chlup ochladí, ale podstatně zvedne vlhkost vzduchu. Za suchého vzduchu nemuselo být slabší pocení patrné, průběžně se pot odpařoval a ochlazoval tělo dostatečně. Pokud je vlhký vzduch, nemuselo pocení stačit ani na tu sníženou potřebu ochlazování a pak se potíš čím dál tím víc.