Je možné se předávkovat u e-cíga nikotinem, když prodávají náplně s obsahem až 60mg?

Doplňuji:
obsah nikotinu je vztažen k objemu náplně (5,10, 50ml) nebo na 1ml? To jsem nezjistil.

Nejlepší odpověď
beer

Ano, může, viz výňatek z článu:
„Ostatně to je i námitka českých lékařů: podle Společnosti pro léčbu závislosti na tabáku se dávka inhalovaného nikotinu z e-cigaret nedá přesně změřit, a tak se může stát, že se člověk předávkuje.“
A nejen to…

Zdroj: http://zena.cen­trum.cz/zdravi/zi­votni-styl/clanek.phtml?id=75­3590

Další odpovědi
www

Ano, lze. Nejen to dávkování je nějak nejisté, zrovna dnes jsem to někde četl. Asi na idnes, ale nevím přesně.
Vesměs jsou e-cigarety v mnoha věcech zpochybňovány.
Doplňuji:
Dokonce se tam psalo, že jsou v některých věcech škodlivější než classic. Na netu to jistě najdeš, já bych se tady musel uklikat 😉.

hanulka11

možná jo ,protože se přišlo na to že e-cíga jsou stejně škodlivý jako tabákcíga

www

Ano, to je to co jsem četl (Beer) !
Já věděl, že to byly nějaký ženský stránky 😁.

anonym

škodlivější asi ne, není dehet, rakovinotvorné látky, toxické látky
zajímavá studie http://www.stop-koureni.cz/no­vinky/studie-varuji-pred-e-cigaretami-114

www

Mám pocit, že to na mne vyskočilo v části Ona idnes, nebo jak se to jmenuje.

anonym

ráno pročítám různé novinové portály, ale tohle jsem neviděl.