xali

Je možné se na uměleckou vysokouškolu dostat bez umělecké střední školy?

Ahojte, tenhle rok jdu do devítky a jak je zvykem a nutností, tak musíme podat dvě přihlášky na střední. Problém je, že asi jediné dva obory, co mě trochu zajímají, je buď počítačová grafika(např. hry) a celkově móda.
Bohužel do grafiky nejsem až tak zapálená, že bych vůbec přemýšlela o takové škole, je to spíše jen koníček.
Problém nastává v tom druhém zájmu. Od mala jsem snila o studiu na umělecké škole, drží se mě to, ale v okolí žádná taková není a peníze na intr nemáme. Ptoro bych se chtěla zeptat po jaké neumělecké škole, pokud vůbec po nějaké, je možné jít na nějakou uměleckou vysokou:)

Nejlepší odpověď
annas

Můžete se přihlásit. Zda se dostanete, závisí na dalších okolnostech. Přijímací zkoušky se konají v rozsahu učiva gymnázia. Musíte počítat také s talentovými zkouškami.

Přehled uměleckých škol a oborů
http://skoly.vzde­lani.cz/vysoke-skoly-umelecke-architektury-t1_z110
http://www.vy­sokeskoly.cz/cla­nek/talentove-zkousky-a-jak-se-na-ne-pripravit

Další odpovědi
led

Na vysokú školu umeleckého smeru môžte aj od lopaty. Dôležité je spraviť prijímacie a talentové skúšky. Vysoká škola nevytvorí umelca, pomôže mu len rozvinúť talent a dá základy.
príklad zo života: Po skončení strednej školy nastúpil ako majster závodnej vlečky, dnes je to známy herec.

Drap

Ano, je to možné

T3NY

Pokud máš prachy, můžeš se dostat kamkoli :)

xali

Takže pokud to dobře chápu, můžu klidně teď podat přihlášku na obchodku a za ty 4 roky, či déle zkusit vysokou. Děkuji moc za odpovědi.

annas

Teoreticky ano. Ale zase z obchodky vám může něco chybět k přijímacím zkouškám. Ty se totiž dělají v rozsahu učiva gymnázia.
U pohovoru, který je na některých školách, , byste měla prokázat, že máte o obor zájem. Samozřejmě kromě talentových zkouše a ostatních vědomostí.