Avatar uživatele
xali

Je možné se na uměleckou vysokouškolu dostat bez umělecké střední školy?

Ahojte, tenhle rok jdu do devítky a jak je zvykem a nutností, tak musíme podat dvě přihlášky na střední. Problém je, že asi jediné dva obory, co mě trochu zajímají, je buď počítačová grafika(např. hry) a celkově móda.
Bohužel do grafiky nejsem až tak zapálená, že bych vůbec přemýšlela o takové škole, je to spíše jen koníček.
Problém nastává v tom druhém zájmu. Od mala jsem snila o studiu na umělecké škole, drží se mě to, ale v okolí žádná taková není a peníze na intr nemáme. Ptoro bych se chtěla zeptat po jaké neumělecké škole, pokud vůbec po nějaké, je možné jít na nějakou uměleckou vysokou:)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? annas, gagaga před 3534 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Můžete se přihlásit. Zda se dostanete, závisí na dalších okolnostech. Přijímací zkoušky se konají v rozsahu učiva gymnázia. Musíte počítat také s talentovými zkouškami.

Přehled uměleckých škol a oborů
http://skoly.vzde­lani.cz/vysoke-skoly-umelecke-architektury-t1_z110
http://www.vy­sokeskoly.cz/cla­nek/talentove-zkousky-a-jak-se-na-ne-pripravit

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
led

Na vysokú školu umeleckého smeru môžte aj od lopaty. Dôležité je spraviť prijímacie a talentové skúšky. Vysoká škola nevytvorí umelca, pomôže mu len rozvinúť talent a dá základy.
príklad zo života: Po skončení strednej školy nastúpil ako majster závodnej vlečky, dnes je to známy herec.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Drap

Ano, je to možné

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
T3NY

Pokud máš prachy, můžeš se dostat kamkoli :)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
xali

Takže pokud to dobře chápu, můžu klidně teď podat přihlášku na obchodku a za ty 4 roky, či déle zkusit vysokou. Děkuji moc za odpovědi.

před 3533 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

Teoreticky ano. Ale zase z obchodky vám může něco chybět k přijímacím zkouškám. Ty se totiž dělají v rozsahu učiva gymnázia.
U pohovoru, který je na některých školách, , byste měla prokázat, že máte o obor zájem. Samozřejmě kromě talentových zkouše a ostatních vědomostí.

před 3533 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek