Je možné saunováním zhubnout?

Odpovědi
Drap

I saunováním lze hubnout. Z těla se dostává převážně voda, takže saunování se používá pro rychlý úbytek váhy. Ve vzájemné kombinaci stravy a saunování může mít i dlouhodobý příznivý vliv na snižování hmotnosti.

Damiana

Ano, lze, protože uvolňuje z těla zadržovanou vodu a odpadní látky, toxiny, nejen potem, ale i močí (rozdíl oproti cvičení), nespalujete sice tuky, ale saunování zrychluje metabolismus a celkově blahodárně působí na psychiku. Cítíte se příjemně lehce, kombinace s plaváním, tancem, masážemi je přímo dokonalá. Těžká jídla mě osobně po sauně nechutnají (a vlastně ani bez sauny), spíš si dám tak za dvě hodiny salát, ovoce, jogurty nebo steak s rýží. Takže poslouchat tělo, nepřecpávat se a hlavně pravidelnost. A ta pokožka potom! Neříká se nadarmo, že žena je nejkrásnější hodinu po sauně 🙂 Budete se cítit skvěle. Sama chodím dvakrát (někdy i třikrát týdně), střídám finskou, parní a infra (ne najednou) a nemohu jinak než doporučit 🙂

WeeBear

Podle mě ne (ale můžu se mýlit). Spíše tam vypotíš pro tělo škodlivé látky..

terry

Pouhým saunováním zcela jistě ne.
Pouze jako podpůrný prostředek.
Vypotí se z těla voda, takže např.saunu používají sportovci, když mají váhu na hraně mezi 2 kategoriemi a je pro ně výhodné se dostat na horní hranici nižší váh.kategorie.
je to ale pouze velmi krátkodobé a není to zhubnutí v pravém slova smyslu. Odpotí se pouze část vody z těla.

mosoj

Do sauny chodím 30 let !!

Co vypotíte by jste měl ihned doplnit. Navíc po saunování vám hodně chutná.
Takže mimo snížení tělesné váhy má jinak sauna jenom kladný dopad na tělo a hlavně psychyku.

venkovan

Poproste někoho ať saunu na týden z venčí zamkne a vypne vyhřívání. Vsadím, že po týdnu ze sauny vylezete hubenější.

Michálek1245

Dobrý den, do jisté míry ano. Na druhou stranu to ale není moc zdravé, nicméně extrémním saunováním, které je ale velká zátěž pro tělo, to skutečně jde. Saunování je super na regeneraci organismu, zlepšení metabolismu. Ale existují i sauny na klíč uzpůsobené na vysoké teploty, kde se hubnout dá. Podívejte se třeba na MMA zápasníky, kteří takhle hubnou před vážením na zápasy. :)