Dudu855456

Je možné rozhodnout na co budete přispívat ze svých daní?

Dobrý den,
mou mamku by zajímalo, jestli si lze rozhodnout na co budete „pomocí“ daní přispívat?

Nejlepší odpověď
carpediem

Ne není, třeba na nemakačenka by nikdo nepřispěl, a z čeho by se jim pak platili dávky?

Je možné dát sponzorský dar a ten odečítat od základu, jinak to možné není.

Další odpovědi
marci1

Ne.
"Daň je platbou:

nedobrovolnou, povinnou, vynutitelnou – placení daní je nařízeno zákonem,
nenávratnou – zaplacenou daň nelze požadovat zpět,
neekvivalentní – neexistuje nárok na adekvátní plnění za daň,
neúčelovou – plátce daně nemůže ovlivnit, na co budou daně použity,
ve prospěch veřejného rozpočtu,
obvykle opakovanou.
 🙂

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Da%C5%88

Banán88

Dobry vecer.. obavam se, ze ne..

ptáč

Já rozhoduji o tom, že o tom rozhodovat budeme. Nejsem ovce. Platím dvě firmy za něco, co jsem si neobjednal a ty firmy nic nevyrábí, jsou to Česká televize a Český rozhlas. Jsou to 2 koncesionářské poplatky které platí většina lidoovcí. A já jako ovce a poloosel platím pouze rádio a televizi zrušil.

Navrhuji tedy změnit zákon o povinného ožebračování lidu, pololidu, ovcí a polooslů, (celoosli sedí v parlamentu) tak že každý se může rozhodnout, které rozhlasové a televizní stanici bude platit nebo přispívat měsíčním poplatkem. Poplatek bude zasílán na správce … a ten je přerozdělí. Takže nebude docházet k nějakým nedorozuměním. Je to jasné jak facka. I poplatky patří do daní, oni nám ty peníze berou a my ještě nemáme právo se bránit. Každá televize se musí a umí uživit, ne to dávat tomu jejich řediteli do kapsy aby si mohl žít. Stejně tak rozhlas. Slyšel jsem pěkný názor který zde uvedu:
Kdyby Česká televize neměla archív, neměla by co vysílat.
Doplňuji:
A pozdravuj ode mě maminku. 🙂

Pepa25

Ne. Částečně to funguje jen tam, kde mají tzv. daňové asignace, např. na Slovensku (tam tomu říkají „poukázanie % z dane“ a jde o 2 nebo 3% daně z příjmů).
V ČR je možné pouze poskynout dar na určité vymezené účely, který je odčitatelnou položkou základu pro výpočet daně z přijmu (takže de facto stát přispěje 15% z té částky na mnou určený účel).

Zdroj: http://byznys­.ihned.cz/c1-18594090-komu-poslete-sve-dane

ivzez

Jenom částečně a nepřímo – tím,
jestli chodíte k volbám a koho (ne)volíte.