BlackBoy

Je možné rozdeliť územie na 6 častí tak, aby každé susedilo s každým?

Ak ano, tak prosim, nakreslite mi to. Ja som to skusal ale moc mi to nevyslo :D

Odpovědi
arygnoc

ak považujeme za hranicu čo i jeden bod, tak riešením je šesťuholník (šesť trojuholníkov) so spoločným vrcholom.

ak musí byť hranica viac ako jeden bod, možné to nie je (hovorí o tom topológia, teória grafov).

;-Q

farkycz

Nakresli si například čtverec a do něj nakresli kříž tak, aby ti vynikly 4 stejný čtverce. Uvidíš 4 území, které budou mít společnou hranici ve středu . Pak z levého horního rohu udělej čáru přes střed do pravého dolního rohu a budeš jich mít 6 :)

Dochy

myslím, že jedině přes roh. Aby byla společná dlouhá hranice každého s každým ve 2D nepůjde, já vidím šanci max pro 4 „státy“. Pak už by o muselo být na ploše „s mosty“.